Ana Sayfa Kültür & Sanat 15 engelli faydalanacak

15 engelli faydalanacak

Lefkoşa Bandabuliya’da “Engelsiz Sanat Projesi”nin çalışmaları 3 Aralık’ta sergilenecek.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2012 Perşembe 14:41
15 engelli faydalanacak

Lefkoşa Bandabuliya’da yürütülen “Engelsiz Sanat Projesi” çalışmaları çerçevesinde düzenlenen Seramik ve Heykel Sergisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu tarafından açılacak.


Avrupa Birliği’nin (AB) finansmanı ve BM Kalkınma Programı Gelecek İçin Ortaklık’ın (UNDP PFF) desteğiyle Bandabuliya’da düzenlenmekte olan kültürel ve sosyal aktiviteler çerçevesinde, The Management Centre (Yöneticilik Merkezi) ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin birlikte yürütmekte olduğu sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde açılacak sergi etkinliği saat 19.00’da başlayacak.


The Management Centre’den yapılan açıklamaya göre, engelli bireylerin topluma daha geniş boyutta entegre edilmesinin hedeflendiği ve Ortopedik Özürlüler Derneği’nin KKTC’nin çeşitli bölgelerinde yaşayan üyelerine ulaşım sağladığı projeden 15 engelli birey faydalanıyor.


İlk etabı engelli bireyler için özel olarak tasarlanan Surlariçi Lefkoşa Turu ile 13 Ekim’de başlayan proje, sonraki haftalarda Bandabulya’da heykel (kil) atölye çalışmaları ile devam etti.


Katılımcıların, 7 hafta boyunca katıldıkları atölye çalışmalarında yarattıkları eserler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Bandabuliya’da sergilenecek.


The Management Centre Yönetici Direktörü Bülent Kanol’un saat 19:00’da başlayacak olan açılış konuşmasının ardından sırasıyla Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Orkun Bozkurt, kurs katılımcıları, AB Program Destek Ofisi’nden Alessandra Viezzer, BM Kalkınma Programı Program Yöneticisi Tiziana Zennaro ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun eşi Meral Eroğlu birer konuşma yapacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

FOGEM, HALK DANSLARI YARIŞMASI'NDA İKİNCİLİĞİ KAZANDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık