Ana Sayfa Siyaset 2012 Bütçesi oyçokluğuyla kabul edildi

2012 Bütçesi oyçokluğuyla kabul edildi

2013 Mali Yılı Bütçe Yasası, 3 milyar 443 milyon 330 bin 348 TL olarak oyçokluğuyla kabul edildi.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2012 Pazartesi 19:44
2012 Bütçesi oyçokluğuyla kabul edildi

2013 Mali Yılı Bütçe Yasası, 3 milyar 443 milyon 330 bin 348 TL olarak oyçokluğuyla kabul edildi.

5 Aralık’tan beri bütçe görüşmelerini sürdüren Meclis, bu akşam çalışmalarını tamamladı. Yapılan açık oylamada 2013 bütçesine 28 milletvekili kabul, 13 milletvekili de ret oyu kullandı. 9 milletvekili oylamaya katılmadı.

Meclis Başkanı Hasan Bozer, oylama sonucunu açıkladıktan sonra yeni bütçenin topluma hayırlı olmasını dileyerek toplantıyı kapattı.MALİYE BÜTÇESİ


Bütçenin genelinin oylamasından önce Maliye Bakanlığı’nın 1 milyar 453 milyon 871 bin 260 TL’lik 2013 bütçesi de oyçokluğuyla kabul edildi.

Bütçesiyle ilgili söz alan Maliye Bakanı Ersin Tatar, 2013 bütçesini istikrar ve gelişim bütçesi olarak nitelediğini hatırlatarak, sürdürülebilir yapı ve refah için üretimin şart olduğunu vurguladı.


Tatar, gerek bütçede, gerekse ekonomik programda reel sektöre katkıya önem verildiğini söyledi.


Ekonominin kayıt altına alınması, daha sürdürülebilir bir ekonomi için çalışmaların önemine değinerek, 2013’ün hayırlı uğurlu olmasını dileyen Tatar, bugün El-Sen’in Maliye Bakanlığı’nın elektriğini kesmeye çalıştığını ve kamuoyuna yanlış bilgi verildiğini kaydederek, bakanlığının karşılıklı faiz bağışlamalarından sonra aslında KIB-TEK’ten alacağı olduğunu söyledi.

BRTK ve belediyelerin elektrik borcu olabileceğini, bunların da yapılacak anlaşmalar ödenmesi gerektiğini ifade eden Bakan Tatar, bakanlığının borcu var diye elektriğinin kesilmek istenmesinin ise çok yanlış olduğunu belirtti.

Meclis alınan karar uyarınca Perşembe günü toplantı yapmayacak ve bir sonraki toplantısı 24 Aralık Pazartesi günü yapacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“KURLARA ETKİ KONUSUNDA İMKANLAR SINIRLI”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık