Ana Sayfa Yurt 2013’te kurtulacağız

2013’te kurtulacağız

CTP Genel Başkanı Yorgancıoğlu, partisinin geleneksel dayanışma gecesinde UBP hükümetini eleştirdi.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2012 Pazartesi 08:53
2013’te kurtulacağız

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in (CTP-BG) Geleneksel Dayanışma Gecesi’nin önceki akşam Acapulco Otel’de gerçekleştiği bildirildi.


Geceye 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, eski başbakanlardan CTP-BG eski Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy, CTP-BG’li milletvekilleri, merkez, ilçe ve ocak yöneticileri, sivil toplum örgütleriyle medya temsilcileri ve sempatizanın katıldığı belirtildi.


CTP-BG’den yapılana açıklamaya göre, bin 500’ün üzerinde konuğun katılımıyla gerçekleşen gecede CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu yaptığı konuşmasında, “Birlik, mücadele, dayanışma” sloganını hatırlatarak, çok zor şartlar altında partiye emek veren ve aramızdan ayrılan eski genel başkanlar Ahmet Mithat Berberoğlu, Özker Özgür ile merhum Genel Sekreter Naci Talat’a teşekkür etti.

 

“2013 UBP Hükümeti’nden kurtulma yılıdır”

 

Yorgancıoğlu, partisinin, kurulduğu 1970 yılından beri Kıbrıs’ta federal bir çözüm ve halkın kendi kendini yönetmesi uğruna mücadele verdiğine işaret ederek, 42 yıldır bu düşüncelerle her türlü şiddet ve baskıya boyun eğmeden çoğalarak sürdüğünü söyledi.


Yorgancıoğlu şu anda ülkenin başında gelmiş geçmiş en kötü hükümetin olduğunu ifade ederek, 2013 yılının Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nden kurtulma yılı olduğunu ileri sürdü.


Böylesi anlamlı bir gecede görüş farklılıklarına rağmen geceye katılan sivil toplum örgütleri ve sendika temsilcilerine teşekkür eden Yorgancıoğlu, “Tek başımıza kurtulmak yok, hep beraber farklıklarımıza rağmen ortak paydada mücadele edip ülkemizi güzel günlere birlikte götüreceğiz” dedi.


Yorgancıoğlu, CTP-BG’nin geçmiş iktidar dönemlerinden dersler alarak bunları dağarcığına yerleştirdiğini anlatarak, teslimiyetçi UBP Hükümeti’nden kurtularak yeniden iktidara geleceklerini söyledi.


Konuşmasının sonunda salonda bulunan 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı, eski Genel Başkan ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer’i ve Genel Sekreter Asım Akansoy’u sahneye çağıran Yorgancıoğlu, onlara teşekkürler etti.


Gece, Sound Band ve Şafağa Özlem gruplarının müzikleriyle devam etti. Hep bir ağızdan söylenen şarkıların ardından sıra piyango çekilişine geldi. I-pad ve çeşitli hediyelerin verildiği gecede hediyeler sahiplerini buldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık