Ana Sayfa 23 Nisan tatili kaç gün olacak ? MEB resmi açıklaması

23 Nisan tatili kaç gün olacak ? MEB resmi açıklaması

23 Nisan tatili kaç gün olacak ? MEB resmi açıklaması için tıklayınız. Merakla beklenen 23 Nisan tatili hakkında MEB açıklama yaptı. Peki 23 Nisan tatili kaç gün olacak ? İşte 23 Nisan tatili hakkında detaylı bilgiler...

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2013 Perşembe 16:30
23 Nisan tatili kaç gün olacak ? MEB resmi açıklaması

İstanbul Valiliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ertesi günü olan 24 Nisan’da ilkokulların tatil edilmesi kararı aldı.

23 Nisan 2013 Salı günü resmi tatil olacak! Peki ertesi gün 24 Nisan'da MEB tatil yapacak mı? İşte 23 Nisan ve 24 Nisan'da tatil olacak mı sorusunun cevabı...Türkiye genelinde okulların tatil olup olmayacağı konusunda ise Milli Eğitim Bakanlığı kararı bekleniyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ertesi günü olan 24 Nisan’ın tatil olup olmayacağı konusundaki kafa karışıklığı İstanbul için sona erdi. Her yıl ilköğretim okullarının tatil edildiği 24 Nisan gününün bu yıl tatil edilmeyeceği söyleniyordu. İstanbul Valiliği’nden il ve
ilçe milli eğitim müdürlüklerine 3 Nisan 2013 tarihinde gönderilen yazıyla İstanbul’da 24 Nisan Çarşamba günü ilköğretim okullarının tatil yapacağı açıklandı. Valilikten gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“2012-2013 öğretim yılı çalışma takviminde sehven ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 23 Nisan Salı günü kutlanacağı belirtilmiş ise de ilgi yönetmeliğin 11’inci maddesine göre, yeniden düzenlenmiş olup 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan Salı günü törenden sonra başlar 24 Nisan akşamı sona erer.”

Diğer illerdeki ilköğretim okullarının 24 Nisan Çarşamba günü tatil olup olmayacağı ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın alacağı kararla belli olacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık