Ana Sayfa Siyaset 38 yıldır aynı yoldayız

38 yıldır aynı yoldayız

UBP’nin kuruluşundan bugüne partiye destek veren Celal Cin ve Turgut Şahinoğlu sandık başında KIBRIS’a konuştu.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 07:33
38 yıldır aynı yoldayız

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) kuruluşundan bugüne partiye destek veren Celal Cin ve Turgut Şahinoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlık ve 15 Meclis Üyesi seçiminde de sandık başındaydı.


Açık Öğretim Fakültesi’nde sandık başında görev yapan Celal Cin ve Turgut Şahinoğlu, KIBRIS’a konuşarak, Ulusal Birlik Partisi’ne 1975 yılında üye olduklarını ve ölene dek partide yer alacaklarını anlattı.


Celal Cin, 1975 yılında İrsen Küçük, Rauf Raif Denktaş ve Enver Emin döneminde kurulan Ulusal Birlik Partisi’ne katıldıklarını söyledi.

 

“Hiç partizanlık yapmadım”


Celal Cin, katıldığı her seçimde başarılı olduğunu ve birinci geldiğini belirterek, “Yıllarca partide görev aldım. Bu kadar yıl partizanlık yapmadım. 53 yıldır esnafım. Her sınıf vatandaş benden alışveriş yapar. Ben her partiden insanı severim” dedi.


UBP’nin en sadık üyelerinden olduğunu söyleyen Cin, şöyle devam etti:


“Yine sandık başında görevimi yapıyorum. Her seçimde partim adına sandık başında oldum. Bugünden sonra da bu görevi severek yapacağım. Belediyenin birinci görevi temizliktir. Daha sonra sağlık ve kültür gelir. Ayrıca belediye başkan vekiliyim. Bu ay, LTB’nin veznesini açarak, 2 buçuk milyon TL topladık. Başbakanımız da yardım olarak 20 milyon TL verdi. Büyük çaba ile LTB çalışanlarının maaşlarını ödedik. Yine görevimizin başında olacağız.”

 

“1975 yılından beni partinin üyesiyim”


Turgut Şahinoğlu da 1975 yılında kurulan UBP’ye katıldığını ve 38 yıldır her seçimde partisi adına sandık başında severek görev yaptığını açıkladı.


Turgut Şahinoğlu, “Yıllarca ilçelerde sandık başında görev yaptık. Gözlemci olarak yine görev başındayız. Ümitliyiz. İnşallah bu seçimi alacağız. Başaracağız. Bundan sonraki seçimlerde de sandık başında olacağım. Yaşadığım sürece UBP’ye destek vereceğim” dedi.


Öğleden sonra saat 15.30 sularına kadar katılımın yüzde 45 civarında olduğunu belirten Şahinoğlu, şöyle devam etti:


“İnşallah seçimi Hasan Sertoğlu kazanır. Bence UBP’nin adayından başka bir aday kazanırsa, Lefkoşa için daha iyi olmayacak ve belediye ayağa kalkamayacaktır. Sertoğlu, çok hırslı ve başarılıdır. Başaracağından eminiz. Sonucu merakla bekliyoruz. Bütün Lefkoşa halkına hizmet için yarışıyorlar.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık