Ana Sayfa Gündem 4 GÜN DAHA TUTUKLU KALACAK...

4 GÜN DAHA TUTUKLU KALACAK...

Yargıç Mesut Mesutoğlu, aranan bir şahsın daha olduğuna vurgu yaparak zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2018 Salı 08:23
4 GÜN DAHA TUTUKLU KALACAK...

Girne’de Öğretmen Hamdi Sokak üzerinde devriye gezen Narkotik ekiplerini görünce kaçmak isterken, yakalanan ve polise direnen Saed Nahı Saeed Shaın aleyhindeki soruşturma devam ediyor. Aleyhinde alınan 3 günlük tutukluluk süresi dolan zanlı, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı. Yargıç Mesut Mesutoğlu, aranan bir şahsın daha olduğuna vurgu yaparak zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Barış Duman, zanlı Saed Nahı Saeed Shaın’ın kanunsuz uyuşturucu madde Hint Keneviri “Alma” ve “Tasarruf” suçlarından tutuklandığını anlattı. Polis çavuşu Barış Duman, Girne’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibinin devriye gezdiği esnada, zanlının şüpheli göründüğünü ve dur ihtarına uymayarak kaçtığını söyledi.

Duman, zanlının kısa süren kovalamanın ardından tutuklanmak istediği esnada polise direndiğini ve makul güç kullanılarak tutuklandığını kaydetti. Zanlının üzerinde gerçekleşen aramada, 6 gram Hintkeneviri ele geçirildiğini ifade eden Duman apılan sorgulamada zanlının uyuşturucu maddeyi ismini bilmediği bir şahıstan aldığı yönünde itirafta bulunduğunu kaydetti. Zanlının yakalandığını, satıcının ise kaçtığını belirten Duman ülkede öğrenim gören birçok öğrencinin uyuşturucu işi ile uğraştığına dikkati çekti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ENGELLİ İSTİHDAMI BAREMLERİNİN ÖNÜ AÇILMALI”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık