Ana Sayfa Yurt 5 bin TL ceza!

5 bin TL ceza!

23 yaşındaki Şerafettin Barış’ın ölümüne neden olan işitme engelli Ülfet Bülbül yargılandı.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 08:21
5 bin TL ceza!

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa-İskele anayolunda, Temmuz 2011’de meydana gelen korkunç kazada, uzman komando olarak görev yapan 23 yaşındaki motosikletli Şerafettin Barış’a çarparak ölümüne neden olan işitme engelli Ülfet Bülbül, yargılanarak, 5 bin TL para cezasına çarptırıldı.


Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin ve Yargıç Ayşen Toroslu’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliğiyle aldığı kararı, Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin açıkladı.


Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Cevat Rıza’nın aktardığı olguları özetle mahkemeye aktardı ve feci kazanın 30 Temmuz 2011’de, Gazimağusa-Karpaz anayolu üzerindeki Yeniboğaziçi kavşağında meydana geldiğini anımsattı.


Fügen Ulutekin, davaya konu kazanın, sanık Ülfet Bülbül’ün, yönetimindeki GG 213 plakalı otomobiliyle Yeniboğaziçi istikametinden gelip, kavşaktan anayolda gelen araçlara öncelik tanımadan, dikkatsizliği ve ihmalkârlığı neticesinde anayola çıkış yaptığı esnada anayol üzerinde Gazimağusa’dan Karpaz’a doğru aşırı süratli bir şekilde giden Şerafettin Barış yönetimindeki ED 326 plakalı motosiklete çarpışması sonucu meydana geldiğini söyledi.


Ulutekin, çarpışmanın etkisiyle yan yatıp sürüklenen sürücü Şerafettin Barış’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini anımsatarak, bu tür kazaların gün geçtikçe arttığına vurgu yaptı.


Şerafettin Barış’ın kazada katkısal kusuru olduğuna bulgu yapan Fügen Ulutekin, “müteveffa, 30 km sürat tahdidi olan anayolda, motosikletini aşırı süratte kullandı. Müteveffanın katkısal kusuru sanığa göre çok daha fazla. Müteveffanın motosikletin ibresi 120 km takılı kaldı. Çarpışmadan evvel fren izleri oldu ve çarpışmadan önce sanığın aracına kontrolsüz bir şekilde vurdu” dedi.


Özel durumunu dikkate alarak sanığı 5 bin TL para cezasına çarptıran mahkeme, ayrıca, sanığı bir yıl süreyle motorlu araç kullanmaktan men etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık