Ana Sayfa Otomobil 5. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi tamamlandı

5. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi tamamlandı

5. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi tamamlandı.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2015 Pazar 19:03
5. Uluslararası Cumhuriyet Klasik Otomobil Rallisi tamamlandı

KKTC'nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen, Dışişleri Bakanlığı’nın destekleri ve Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda yapılan yarışı, Ford Mustang marka araçla Yağmur Selenge ile Kader Kencer ikilisi kazandı.

Yarışmanın genel klasmanında ikinci Mahmut Sokollu - Luda Sokollu, üçüncü de Ali Kelebek -Pembe Kelebek oldu.

Girne'de Onar Village’de yer alan ödül töreni ve yemeğe, Meclis Başkanı Sibel Siber, Maliye Bakanı Birikim Özgür, Dışişleri Bakanı Emine Çolak ve diğer yetkililer ile konuklar katıldı. Yarışmada kazananlara ödüllerini Siber, Çolak ve diğer yetkililer verdi. Törende Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kurumu Başkanı Semavi Aşık da hazır bulundu.

SİBER

Meclis Başkanı Sibel Siber ödül verdikten sonra yaptığı konuşmada, etkinliğin çok güzel geçtiğini ve en güzel yanının yarışmada kaybedenin olmadığını belirterek, emeği geçen herkesi kutladı. Siber, hız yapılmayan bir yarıştan duyduğu memnuniyeti de dile getirerek, bu olayların güzel ülkeye güzellikler kattığını vurguladı.

ÇOLAK

Yarışmanın "kadınlar kategorisinde" ikinci gelen Dışişleri Bakanı Emine Çolak da, etkinliğin geleneksel hale geldiğini belirterek, yarışın gerçekleşmesine emek koyan herkesi kutladı.

Herkesi böyle güzel etkinliklere katılmaya çağıran Çolak, kendisinin de bu yıl ilk kez katıldığını ancak son olmayacağını vurguladı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Alp Ağcataş ise, Cumhuriyet anısına gerçekleştirilen ralliye sponsor olmaktan onur duyduklarını söyledi.

Bu arada rallide dün gerçekleştirilen Slalom yarışında A kategorisinde birinci Coşkun Gürel, ikinci Muharrem Ceylan, üçüncü Turgut Bürüncük, B kategorisinde birinci Arcan Yiğit, ikinci Yağmur Selenge, üçüncü Mehmet Altıntaş, C kategorisinde birinci Vural Vurur, ikinci Çağan Ilgar, üçüncü Hüseyin Akcan oldu.

Rallinin genel klasmanında ise birinci Coşkun Gürel, ikinci Arcan Yiğit, üçüncü ise Yağmur Selenge geldi.

Takımlar sıralamasında birinci Miray, ikinci Aça takımı oldu. Yarışma sonunda en genç kız ve erkek yardımcı pilota da ödül verildi. Ödül Pervin Erk ve Hasan Özhasoğlu'na verildi.

Yarışmada 1947 ile en eski araçla Rauf Kutalp, en küçük araçla da Zafer Altıntaş ödül aldı.

Yarışma sonunda "Ralli ruhu", "herşeye rağmen", "karma ekipler", "kadınlar Kupası", "hayaller kupası", "visitors cup", "temsiliyet" ödülleri de verildi.

Yarışmanın sonunda Türkiye’den ve yurtdışından yarışmaya katılan ekiplere de teşekkür ödülleri verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık