Ana Sayfa 5 yaşındaki Kristoffer Von Hassel Microsoft'un açığını buldu

5 yaşındaki Kristoffer Von Hassel Microsoft'un açığını buldu

Henüz 5 yaşında olan Kristoffer Von Hassel, yazılımda dünya devi olan Microsoft firmasını hackledi. Dünyanın en zengin iş adamı Bill Gates'e ait olan Microsoft'un inanılmaz bir açığını tesadüfen yakalayan küçük Kristoffer'e Microsoft'a yakışmayacak bir ödül verildi.

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2014 Pazar 00:06
5 yaşındaki Kristoffer Von Hassel Microsoft'un açığını buldu

Kristoffer Von Hassel henüz 5 yaşında. Tesadüfen bulduğu bir Microsoft açığı karşılığında dev şirketten 50 dolarlık ödül alması, minik Kristoffer'ın marifetinin önüne geçti. Dünya 5 yaşındaki çocuğun Microsoft firmasının açığını bulmasını değil, dünyanın en zenginleri listesinin yıllardır bir numarası olan Bill Gates'in şirketi Microsoft'un verdiği ödülü konuşuyor.

Babasının izin vermemesine rağmen Xbox Live hesabına girmeye çalışan küçük Kristoffer Von Hassel sadece defalarca boşluk tuşana basarak şifreli xbox live hesabına giriş yapmayı başardı. Space yani boşluk tuşuna defalarca basarak herhangi bir hesabın parola gerekmeden açılabildiğini keşfeden baba ise durumu dev yazılım firması Microsoft a bildirdi.

Bu inanılmaz açığı hemen kapatan Microsoft ödül olarak küçük Kristoffer Von Hassel'e 50 dolar ödül verdi. Bunun yanında Kristoffer'e ücretsiz xbox live aboneliği hediye eden Microsoft'un bu tavrı, teknoloji dünyasını şaşırttı.


.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık