Ana Sayfa Yurt 7 ay hapis yatacak

7 ay hapis yatacak

Arka ışıkları yanmayan römorku çeken traktörle seyir halinde bulunduğu sırada gerçekleşen trafik kazasında Ömer Güler’in ölümüne sebebiyet veren Hacı Ahmet Begeç, 7 ay hapis yatacak.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2012 Cumartesi 13:15
7 ay hapis yatacak

Ahmet İLKTAÇ

 

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, arka ışıkları yanmayan römorku çeken traktörle seyir halinde bulunduğu sırada gerçekleşen trafik kazasında Ömer Güler’in (52) ölümüne sebebiyet veren Hacı Ahmet Begeç’i, 7 ay hapse mahkum etti. Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin ve üye Yargıç Ayşen Toroslu’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oybirliğiyle aldığı kararı, Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin okudu. Ulutekin, öncelikle İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Mustafa İldeniz’in mahkemeye aktardığı olgulara özetle değindi. Yargıç Ulutekin, Ömer Güler’in hayatını kaybettiği trafik kazasının 23 Temmuz 2011 tarihinde 21.00 sıralarında Tatlısu- Girne anayolunun 2. ve 3. kilometreleri arasında gerçekleştiğini hatırlattı.

 

Ulutekin, Mustafa İnce’nin yönetimindeki KD 171 plakalı Peugeot marka kamyonet araçla Tatlısu’ya doğru seyrederken, sanık Hacı Ahmet Begeç’in yönetimindeki AB 254 plakalı traktör ve çekmekte olduğu arka ışıksız römorka çarpmamak için dikkatsizce yolun sağına geçtiğini söyledi. Fügen Ulutekin, Mustafa İnce’nin yönetimindeki araçla traktöre çarpmamak için yolun sağına geçtiği sırada, karşı istikametten gelen Kazım Yalçın yönetimindeki DJ 265 plakalı araçla yüz yüze çarpıştığını kaydetti. Ulutekin, kamyonet araçta yolcu olarak bulunan 52 yaşındaki Ömer Güler’in ağır yaralanarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını ancak yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybettiğini bildirdi.

 

Sanık Hacı Ahmet Begeç’in kazada olay yerinden kaçtığını bildiren Kıdemli Yargıç Ulutekin, sanığın bir süre sonra evinde tespit edildiğini ve Mustafa İnce ile birlikte tutuklanarak mahkemeye çıkarıldığını kaydetti. Sanığın gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini açıklayan kıdemli yargıç, gönüllü ifadesinde korkup kaçtığını ve ışıksız römorkla trafiğe çıkmamış olsaydı belki de kazanın gerçekleşmeyeceğini belirttiğini dile getirdi. Sanığın sabıkası olduğuna dikkat çeken yargıç, sanığın soruşturma maksatlı üç gün süre ile poliste tutuklu kaldığını da bildirdi. Fügen Ulutekin, sanık avukatının mahkemeye aktardığı olgulara özetle değinirken, avukatın müvekkilinin özür dilediğini ve römorkun arka kısmında yansıtıcı levha bulunduğunu aktardığını açıkladı. Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, sanığı suçlu bulup mahkum ettiklerini bildirdikten sonra, sanığın lehine olan olguları lehine ve aleyhine olan olguları aleyhine değerlendikten sonra suçlu bulunup mahkum edildiği davalardan oy birliğiyle 7 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık