Ana Sayfa Yurt 8’er bin TL ödediler

8’er bin TL ödediler

Alkollü araç kullanmaktan tutuklanan ve cebinden iki adet uyuşturucu hap çıkan İsmail Öztürkmen ve hapları Türkiye’den getirmekle suçlanan Mehmet Akmanlar teminatla serbest kaldı.

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2012 Perşembe 14:43
8’er bin TL ödediler

Elmas TOKAY Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin geçtiğimiz cumartesi akşamı yaptığı huzur operasyonları sırasında alkollü araç kullanmaktan gözaltına alınan ve daha sonra üzerinde iki adet uyuşturucu hap bulunan İsmail Öztürkmen ve hapları yurt dışından getirmekle suçlanan Mehmet Ayhan Akmanlar’la ilgili soruşturma tamamlandı. Öztürkmen ve Akmanlar, ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı. Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Mustafa Hidayet’i yeminli şahadet verdi.

 

Polis çavuşu Hidayet, İsmail Öztürkmen isimli zanlının alkollü araç kullanmaktan dolayı gözaltına alındığını belirterek, hücrelere konurken üzerinde arama yapıldığını ve cüzdanından uyuşturucu madde olduğuna inanılan haplar bulunduğunu hatırlattı. Yapılan sorgulamada bahse konu hapların Mehmet Ayhan Akmanlar’dan aldığının tespit edildiğini anlatan Hidayet, Akmanlar’ın da aynı gün gözaltına alındığını kaydetti. Soruşturmanın bu aşamada tamamlandığını belirten Hidayet, zanlıların davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

 

Tahkikat memurunun şahadetinin ardından iddia makamı adına söz alan Savcı Egemen Metay, zanlıların yurt dışına çıkışının yasaklanıp seyahat belgelerinin polise teslimi; 8’er bin TL nakdi teminat yatırılması ve haftada bir en yakın polis karakoluna ispat-ı vücut etmesi karşılığında davaları görüşülünceye kadar serbest kalmalarına itirazları olmayacağını belirtti. Bu talebe itiraz olmaması üzerine, Yargıç Şerife Katip Kır da, talep edilen teminat şartlarına emir verdi. Zanlı, Öztürkmen ve Akmanlar, emir verilen teminat şartları yerine getirerek davaları görüşülünceye kadar serbest kaldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık