Ana Sayfa Sağlık 9 kanser hastası YDÜ'de tedavi edilecek

9 kanser hastası YDÜ'de tedavi edilecek

Başbakan İrsen Küçük, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi ile var olan ihtilaflı konuların, kendi girişimleri sonucu olumlu safhaya geçtiğini, bundan mutluluk duyduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2012 Salı 21:05
9 kanser hastası YDÜ'de tedavi edilecek

Başbakan Küçük, Bakanlar Kurulu toplantısına girmeden önce bir soru üzerine, YDÜ ile Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere hükümetin bir süreden beri bazı ihtilaflı konuları bulunduğunu belirtti.

 

Verdiği talimatla Başbakanlık Müsteşarı başkanlığında Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı temsilcilerinin katıldığı bir toplantı ayarlanarak sorunları topluca masaya yatırma yoluna gittiklerini anlatan Küçük, saat 14.30’da savcılık ve üniversite temsilcilerinin de katılımı ile bir toplantı yapıldığını kaydetti.

 

Henüz bu konuda detaylı bilgi alamamasına rağmen Müsteşarından kısaca aldığı bilgiye göre konunun olumlu bir safhaya girdiğini ifade eden Başbakan Küçük, Adana’ya gönderilmesi planlanan 9 kanser hastasının bugünden itibaren YDÜ Hastanesi’ne sevk edileceğini ifade etti.

 

“Acil vakalar da hastaneye sevkedilecek” diyen Küçük, yarın da YDÜ Hastanesi temsilcisi ile Sağlık Bakanlığı temsilcisinin tekrar bir araya gelip sorunları görüşeceğini vurguladı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

LABORATUVAR ETİ, 2021'DE RESTORANLARDA!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık