Ana Sayfa Dünya ABD askerleri Türkiye sınırında !

ABD askerleri Türkiye sınırında !

Irak'tan Suriye'ye giren PKK konvoyu, YPG'nin kontrolündeki bölgelerden geçerek Menbic'e kadar geldi. Beşar Esad rejiminin konvoyun Afrin'e doğru geçişine izin verdiği bildiriliyor.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2018 Salı 13:49
ABD askerleri Türkiye sınırında !
 Amerikan askerleri Türkiye sınırında görüntülendi! Irak'tan Suriye'ye giren PKK konvoyu, YPG'nin kontrolündeki bölgelerden geçerek Menbic'e kadar geldi. Beşar Esad rejiminin konvoyun Afrin'e doğru geçişine izin verdiği bildiriliyor.

Terör konvoyunun geçtiği bölgeden gelen bir başka fotoğraf dikkat çekiyor. Türkiye sınırının hemen karşısında yer alan Tel Abyad'da ABDaskerleri görüntülendi.

Bülbül kasabası çevresinde iki terörist canlı yakalandı. YPG'li teröristlerden dün kurtarılan Dikmetaş köyü ve Sarkaya tepesinden ilk fotoğraflar geldi.

TSK, Zeytin Dalı Harekâtı'nda 970 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.  

12.30 : Zeytin Dalı Harekâtı'nın 17. gününde alınan yerler mavi renkle görünüyor.

11.20 : YPG'li teröristler, İdlib'in kuzeyindeki bir mülteci kampına roketlerle saldırdı. Saldırıda en az üç can kaybı var. Çok sayıda yaralı olduğu bildiriliyor.

09.55 : Açıklama yapan TSK: "Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale  getirilen terörist sayısı 970 olmuştur" ifadesini kullandı. 

 

09.05 : Genelkurmay Başkanlığı, İdlib'de kurulmasına devam edilen altı numaralı gözlem  noktasındaki Türk askerlerine terör örgütleri  tarafından roket ve havan saldırısı gerçekleştirildiğini açıkladı. Açıklamada, bir askerin şehit olduğu, beş asker ve bir sivil görevlinin yaralandığı belirtildi.

08.15 : Terör konvoyunun geçtiği bölgeden gelen bir başka fotoğraf dikkat çekiyor. Türkiyesınırının hemen karşısında yer alan Tel Abyad'da ABD askerleri görüntülendi.

07.55 : Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'liler Afrin'de köşeye sıkışınca doğudaki teröristleri batıya doğru sevk etmeye başladı. Irak'tan Suriye'ye giren terör konvoyu Beşar Esad yönetiminin kontrolündeki bölgeden geçecek. Aktivistler, Menbic'teki konvoyun rejim bölgesine doğru hareket ettiğini bildiriyor. Konvoyun Kamışlı ve Haseke'den geçtiği görüntüler, sosyal medyada yayınlandı. 

 

07.40 : Bülbül kasabası çevresinde iki terörist canlı yakalandı.

07.25 : YPG'li teröristlerden kurtarılan Dikmetaş köyü ve Sarkaya tepesinden ilk fotoğraflar geldi.

 

07.20 : Afrin'in kuzeyindeki Şeyh Horoz köyü YPG'li teröristlerden temizlendi.

07.00 : Afrin'e Zeytin Dalı Harekâtı'nın 18. gününde tüm gelişmeleri dakika dakika canlı blogla aktaracağız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık