Ana Sayfa Dünya ABD İlk zırhlı araçlarını suriye'ye geçirdi.

ABD İlk zırhlı araçlarını suriye'ye geçirdi.

ABD'nin bir terörist örgütle Suriye'de Savaşın sağlanmasını bekliyor.NATO Üyesi varken Teröristen yardım bekleyen Trump'un amacı başka.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2017 Cuma 12:15
ABD İlk zırhlı araçlarını suriye'ye geçirdi.
ABD'den YPG'ye İlk Sevkiyat Yapıldı, Zırhlı Araçlar Suriye'ye Geçirildi ABD, PKK'nın Suriye kolu YPG'ye ağır silah verme kararının ardından Suriye'ye ilk sevkiyatı gerçekleştirdi. Fotoğraflarda TOW anti-tank füzeleri ve İngiliz üretimi obüslerin olması dikkat çekti       ABD'den YPG'ye İlk Sevkiyat Yapıldı, Zırhlı Araçlar Suriye'ye Geçirildi

ABD'nin Ortadoğu'daki üslerinden uçaklarla Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) denetimindeki Erbil Havalaanı'na indirildikten sonra Semelka Sınır Kapısı'ndan geçirilerek Suriye'ye gönderildi. Bölgedeki kaynaklar ilk sevkiyatın Haseke üzerinden omurgasını YPG'nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) ulaştığını bildirdi.

İNGİLİZ ÜRETİMİ OBÜSLER DİKKAT ÇEKTİ

İlk sevkiyatta İspanyol firması Expal'in ürettiği EIMOS 81mm Havan monteli, 4x4 URO VAMTAC zırhlı araçlar ile bir miktar TOW anti-tank füzesi ve İngiliz üretimi obüsler gönderildi.
PENTAGON DA İLK SEVKİYATI DOĞRULADI

Pentagon da ilk sevkiyatı doğrularken DEAŞ Karşıtı Koalisyon Güçleri'nin Sözcüsü Amerikalı Albay John Dorrian, YPG'ye verilecek silahlar arasında havan topu ve tanksavar bulunacağını söyledi.(Kaynak: Vatan)

 

Sevkiyattan diğer fotoğraflar:YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"SHİP TO GAZA" TEKNELERİ KOPENHAG'DA

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık