Ana Sayfa Dünya ABD yalan söylemeye devam ediyor

ABD yalan söylemeye devam ediyor

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, "Türkiye'nin ABD'yle Afrin konusunda yürüttüğü herhangi bir diplomatik görüşme süreci bulunmamaktadır"dedi.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2018 Salı 12:21
ABD yalan söylemeye devam ediyor
'Türkiye'nin ABD ile Afrin konusunda diplomatik görüşmesi yok' Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, "Türkiye'nin ABD'yle Afrin konusunda yürüttüğü herhangi bir diplomatik görüşme süreci bulunmamaktadır"dedi.  

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü'nün Türkiye ve ABD arasında Afrin bölgesinde gerilimi azaltmak için diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddialarını yalanladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü tarafından dün yapılan bir açıklamada dile getirilen "Türkiye ve ABD arasında Suriye'nin Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü" yönündeki iddianın doğru olmadığını ifade ederek, "Türkiye’nin ABD’yle Afrin konusunda yürüttüğü herhangi bir diplomatik görüşme süreci bulunmamaktadır. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un 15-16 Şubat tarihli son Türkiye ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki Suriye bağlantılı sorunların aşılması amacıyla bir mekanizma tesis edileceğini ve bu çerçevede önceliğin Münbiç'e verileceğini beyan ettiği hatırlanacaktır" dedi. 

 
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un günlük basın toplantısında, sözcülere Türkiye ile ABD'nin Menbiç'te ortak devriye operasyonları yapmasına ilişkin herhangi bir gelişmenin olup olmadığı soruldu. Binbaşı Rankine-Galloway, "Bu konuda herhangi bir detay veremem. Türkiye ile ABD arasında devam eden ve Afrin'deki gerginliği düşürmeye yönelik diplomatik görüşmeler var" demişti. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

HUAWEİ CFO'SU KEFALETLE SERBEST BIRAKILDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık