Ana Sayfa Dünya AB’nin en büyük hatası Türkiye’nin üyeliğinin engellemesidir

AB’nin en büyük hatası Türkiye’nin üyeliğinin engellemesidir

Avrupa, geriye dönüp baktığında, yaptıkları en büyük hatanın Türkiye'nin Birliğe üye olmasını engellemek olduğunu görecek

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2012 Pazartesi 20:15
AB’nin en büyük hatası Türkiye’nin üyeliğinin engellemesidir

İngiliz Guardian gazetesinde Philip Inman imzalı makalede, Türkiye 'nin Avrupa Birliği üyeliği konusunda hayal kırıklığına uğradığı ve yüzünü doğuya çevirdiği ileri sürüldü.

Inman makalesinde, "Avrupalı liderler, hatalarını değerlendirmek için dönüp geriye baktıklarında, yaptıkları en büyük hatanınTürkiye'nin Birliğe üye olmasını engellemek olduğunu görecekler" dedi.

Makalede, Türkiye'nin bir ayağının NATO üyeliği nedeniyle Batı kampında olmasına rağmen, ekonomik olarak Avrupa Birliği ileTürkiye'nin arasının açıldığı öne sürüldü.

Makalede, Türkiye'nin 7 yıl önce dış ticaretinin yüzde 67'sini Avrupa Birliği ile yürüttüğü, bugün bu rakamın yüzde 39 düzeyine gerilediği vurgulandı.AB'YE TÜRKİYE YARDIM EDEBİLİR

Guardian yazarı Phillip Inman'a göre, Avrupa Birliği'nin ihtiyacı olan ekonomik ihtiyacıTürkiye'nin sağlayabileceğini iddia etti.

 

AVRUPA'YA YERGİ, ABD'YE ÖVGÜ

Phillip Inman makalesinde, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yönelik olumsuz tavrına karşılık Amerikan otomotiv devi Ford'un Transit araç üretimini Kocaeli'de yapma kararını da övdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“POMPEO'NUN AÇIKLAMALARI AHMAKÇA"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık