Ana Sayfa Sağlık ACİLDE VAKALAR, ACİLİYETE GÖRE MUAYENE EDİLECEK

ACİLDE VAKALAR, ACİLİYETE GÖRE MUAYENE EDİLECEK

Devlet hastanelerinin acil servis bölümünde, vakaların aciliyetine göre muayene edilmesini amaçlayan uygulamaya geçiliyor

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2018 Salı 08:13
ACİLDE VAKALAR, ACİLİYETE GÖRE MUAYENE EDİLECEK

Sağlık Bakanlığından verilen  bilgiye göre, “Triaj” olarak adlandırılan uygulamayla,  aciliyete göre muayene ve müdahalede bulunmak amacıyla, acil servise başvuranların, şikâyet ve tıbbi durumları doktor veya bu konuda eğitim almış sağlık personeli tarafından değerlendirilecek ve sıraya konulacak.


KKTC genelinde acil servislerin iyileştirilmesine yönelik hayata geçirilecek triaj uygulamasına yönelik, Türkiye’den gelen hekim ve eğitmenler tarafından acilde çalışan sağlık personeline triaj sistemi ile ilgili eğitimler verildiği kaydedildi.
Acil olmayan vakaların acil servislere yığılmasının, acil vakalara müdahalenin gecikmesi ve hayat kaybına neden olabileceği belirtildi.

Triaj uygulamasının Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisinde yarın, Girne Akçiçek Hastanesi’nde 2 Temmuz Pazartesi; Gazimağusa Devlet Hastanesi ve Cengiz Topel Hastanesi’nde kısa bir süre içinde başlatılacağı ifade edildi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“MS, BİR SANTRAL SİNİR SİSTEMİ HASTALIĞIDIR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık