Ana Sayfa Gündem ACILI BABANIN ROTASINDA KUZEY KIBRIS’TA VAR

ACILI BABANIN ROTASINDA KUZEY KIBRIS’TA VAR

Kanserden Ölen Oğlu İçin 83 Gün pedal çevirecek

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2018 Pazar 09:32
ACILI BABANIN ROTASINDA KUZEY KIBRIS’TA VAR

Antalya’da kanserden kaybettiği oğlu Cem’in anısını yaşatmak isteyen Coşkun Ortaçakıroğlu (65), 83 gün boyunca 16 il ve Kıbrıs’ı bisikletle aşacak

Kanserden kaybettiği oğlu Cem’in anısını yaşatmak isteyen Coşkun Ortaçakıroğlu (65), 83 gün boyunca 16 il ve Kıbrıs’ı bisikletle aşacak. Ortaçakıroğlu, tur dönüşü gezdiği yerlerden aldığı toprakları oğlunun kabrine dökecek.

Antalya’da emekli muhasebeci Coşkun Ortaçakıroğlu, 7 yıl önce 20 yaşında kemik kanserinden kaybettiği oğlu Cem’in anısını yaşatmak için yolları pedallıyor. Bisikletine çadırını ve yaşam malzemelerini yükleyen Ortaçakıroğlu, tur süresince üzerine giydiği ‘Cemsiz 7 yıl’ yazılı ve oğlunun fotoğrafının basılı olduğu tişörtü çıkarmıyor. 2013 yılından bu yana her yıl farklı illere bisikletle tur düzenleyen Ortaçakıroğlu’nun bu yılki hedefi, Antalya’dan yola çıkarak 83 günde 16 il gezmek.

EMEKLİ AYLIĞIYLA GEÇİNECEK

Antalya’dan yola çıkan Coşkun Ortaçakıroğlu, önce Afyonkarahisar’a ardından Eskişehir üzerinden Sakarya, Düzce, Bolu, Kastamonu, Çankırı Kırıkkale, Yozgat,Niğde, Mersin’e kadar gidecek. Taşucu Limanı’ndan feribotla Kıbrıs’a geçmeyi planlayan Çakıroğlu, dönüşte Karaman, Konya,Uşak,Muğla ve İzmir’e gelip turunu sonlandıracak. Günde 60 kilometre yolu pedallayarak yaklaşık 4 bin 500 kilometre yol kat etmeyi hedefleyen Ortaçakıroğlu, akaryakıt istasyonlarında konaklayıp marketlerden aldığı hazır gıdalarla beslenecek. Sadece emekli aylığıyla bu turu tamamlamayı planladığını anlatan Ortaçakıroğlu, “Yollarda beni en çok rüzgar ve yağmur zorluyor” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

RAFET EL ROMAN CLİP ÇALIŞMALARINI LES AMBASSADEURS OTEL’DE YÜRÜTÜYOR (VİDEO GÖRÜNTÜ)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık