Ana Sayfa Yurt Açka mahkumiyet doğru dedi, polisten bilgi istendi

Açka mahkumiyet doğru dedi, polisten bilgi istendi

Türkiye’de yargılanarak “Balyoz Darbe Planı” davasından 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ve Kuzey Kıbrıs’ta olduğu tespit edilen emekli Albay Turgay Bülent Göktürk’le ilgili Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği YENİDÜZEN’e özel açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 16:42
Açka mahkumiyet doğru dedi, polisten bilgi istendi

YENİDÜZEN Genel Müdür ve Yazıişleri Müdürü Cenk Mutluyakalı’nın sorularını yanıtlayan Büyükelçi Halil İbrahim Akça, Türkiye’de mahkeme kararı ile hüküm giyen Göktürk’ün Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) öğretim görevlisi olduğunun ortaya çıkmasının ardından ilgili kurumlarla gerekli yazışmaların yapıldığını söyledi.

 

Akça şunları söyledi:  “DAÜ yönetimi, konunun gündeme gelmesinin ardından bize bir yazı ile durumu bildirdi, bilgi istedi. Biz de söz konusu kişinin Türkiye’de yargılandığını ve mahkumiyet kararı olduğunu doğruladık. Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği olarak Türkiye polisi ve KKTC polisine birer yazı yazarak bilgi istedik. Henüz resmi yanıt gelmemekle birlikte, şu ana kadar edindiğimiz izlenim, söz konusu şahıs hakkında yurt dışına yönelik bir arama kararının olmadığıdır. Ancak meselenin takipçisiyiz. Elimize gerekli bilgiler geldiğinde bunu DAÜ ve ilgili makamlarla paylaşacağız”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık