Ana Sayfa Gündem "ADEM-İ MERKEZİYETÇİ" FEDERASYONU ANLATACAK

"ADEM-İ MERKEZİYETÇİ" FEDERASYONU ANLATACAK

Anastasiadis, salı günü televizyon kanallarından Rum halkına seslenerek, halkı ‘adem-i merkeziyetçi’ (decentralized) federasyon modeli hakkında bilgilendirecek.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2018 Cuma 11:44
"Kıbrıs Cumhuriyeti" Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, salı günü televizyon kanallarından Rum halkına seslenerek, halkı ‘adem-i merkeziyetçi’ (decentralized) federasyon modeli hakkında bilgilendirecek.

Anastasiadis, ondan sonra 12 Kasım Pazartesi günü de Rum Ulusal Konseyi’ni aynı konu hakkında bilgilendirecek.

Konuyla ilgili CNA’ya konuşan Hükümet Sözcüsü Prodomos Prodmou, Ulusal Konsey toplantısının önümüzdeki pazartesi günü yapılmasının düşünüldüğünü ancak bazı liderlerin katılamama ihtimali olduğundan dolayı 12 Kasım gününe ertelendiğini söyledi.

Sözcü, Rum Liderin, 26 Ekim günü yaptığı Akıncı ve dün gerçekleştirdiği Jane Holl Lute görüşmeleri ile ilgili de bilgi vereceğini belirtti. Prodomou, iki liderin, Aplıç ve Derinya kapılarının açılacağı gün olan 12 Kasım günü, liderlerin ‘bir şekilde’ görüşme ihtimali olduğunu sözlerine ekledi.

Mobil telefonlarla ilgili bir soru üzerine Sözcü, bugün bir toplantı olduğunu ancak kendisinin konuyla ilgili henüz yeterli bilgi sahibi olmadığını belirtti. Sözcü, Rum Liderin, konuyla ilgili hem partilere hem halka bilgi vereceğini de belirti.

(KIBRIS POSTASI)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık