Ana Sayfa Yurt Ahmet Kaşif'e 3 gün süre

Ahmet Kaşif'e 3 gün süre

Başbakan Küçük’ün avukatları tarafından sunulan savunmaya Kaşif tarafının itiraz dosyalaması için 3 günlük süre verildi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 08:20
Ahmet Kaşif'e 3 gün süre

Lefkoşa Kaza Mahkemesi, 21 Ekim’de Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) kurultayında başkan adayı olan Ahmet Kaşif’in avukatı Fuat Veziroğlu’na, UBP Genel Başkanı İrsen Küçük’ün avukatları tarafından sunulan savunmaya itiraz dosyalaması için 14 Aralık Cuma gününe kadar süre tanıdı.


21 Ekim’de yapılan UBP Kurultayı’ndaki genel başkan adaylarından Ahmet Kaşif’in, genel başkanlık seçimi hakkındaki divan kararıyla ilgili Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde açtığı dava hakkında UBP Genel Başkanı İrsen Küçük ve Ahmet Kaşif’in avukatları dün hukuk davaları salonunda Lefkoşa Kaza Mahkemesi Başkanı Kıdemli Yargıç Emine Dizdarlı huzuruna çıktı.


Küçük’ün avukatlarından Salih Can Doratlı ile Hasan Hasipoğlu dün davanın esasıyla ilgili hazırladığı savunma dosyasını sundu. Kıdemli Yargıç Emine Dizdarlı ise Kaşif’in avukatlarına savunmaya karşı itiraz dosyalamak için 14 Aralık Cuma gününe kadar süre tanıdı.


İrsen Küçük’ün avukatı Ergin Ulunay, hukuk davaları salonu dışında basına yaptığı açıklamada, 14 Aralık’a kadar itiraz dosyalanması için süre tanındığını, bu tarihte ayrıca “duruşma için ise gün tayin edileceğini” söyledi.


Bu arada, 21 Aralık UBP Kurultayı’nda divanda görev alan Hüseyin Özgürgün, İlker Edip ve Teoman Kuran’ı temsilen avukat Salih Can Doratlı, söz konusu üç kişinin “aleyhlerinde dava sebebi olmadığı” gerekçesiyle davadan çıkarılmaları için müracaat yapıldığını söyledi.


Kurultayda divan, seçimi Küçük’ün kazandığını açıklamış, Kaşif, kurultaya ilişkin olarak ikinci turun yapılması gerektiğini iddia ederek, divan kararına karşı mahkemeye başvurmuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık