Ana Sayfa Yurt Aileleri çok üzüldü

Aileleri çok üzüldü

Bir ihbarı değerlendiren polis arama yaptığı otomobilde uyuşturucu buldu, içerisindeki 3 genci tutukladı.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2012 Pazartesi 08:57
Aileleri çok üzüldü

Ahmet İLKTAÇ

 

Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, aldıkları bir ihbarı değerlendirdi ve önceki gece gerçekleştirdiği operasyonda, bir araç içerisinde uyuşturucu buldu. Uyuşturucuya emare olarak el koyan polis araç içerisinde bulunan ve isimlerinin baş harfleri M.Ö., D.C.E., ve A.T. olan 3 genci gözaltına aldı.


Gazimağusa’da dün öğleden sonra nöbetçi mahkemeye çıkarılan genç zanlılar aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alınırken, mahkeme önünde fotoğraf çekmeye çalışan basın mensupları zanlıların aileleri tarafından engellenmeye çalışıldı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık olarak dinletti.


Tanık polis, 15 Aralık 2012 tarihinde zanlıların tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisini aldıklarını belirtti.


Zanlıların Büyük Sanayi Bölgesi’nde Şehit Hasan İbrahim Sokak üzerinde LN 508 plakalı araç içerisinde tespit edildiklerini kaydeden tanık polis, zanlıların huzurunda yapılan aramada aracın sol arka yolcu koltuğu önündeki paspas altında beyaz kağıt içerisinde yaklaşık 2 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edildiğini kaydetti.


Polis memuru, yine araç içerisinde yaptıkları aramada bir adet içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan tam sigara ile birlikte bir adet ucu yanık sigara tespit edildiğini söyledi.


Araç içerisinde sigara sarmada kullanılan beyaz kağıtlar da ele geçirildiğini dile getiren Mustafa Kavaz, zanlı 1 M.֒nün evinde yapılan aramada oda penceresinden dışarıya atılmış içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan sigaranın daha ele geçirildiğini ifade etti.


Zanlılar aleyhine yürütülen soruşturmanın yeni başladığını anlatan tahkikat memuru, aranan bir şahıs olduğuna ve kaybolduğuna inandıkları emareler olduğunun altını çizerek mahkemeden zanlılar aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti.


Yargıç Banu Soyer, zanlıların 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını emretti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık