Ana Sayfa Yurt Akansu Kardeşler'de hırsızlık

Akansu Kardeşler'de hırsızlık

Akansu Kardeşler Asfalt Şirketi’nden çalınanların bir kısmı hurdacıda bulundu.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2012 Cumartesi 11:14
Akansu Kardeşler'de hırsızlık

Hasan ÇAĞDA


Haspolat Sanayi Bölgesi’nde 30 Kasım Cuma sabaha karşı 00:30 raddelerinde Akansu Kardeşler Asfalt Şirketi’nde meydana gelen hırsızlıkla ilgili olarak tespit edilen zanlılar Murat Babacan ve Adil Bayuk’un aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Söz konusu işyerinden kompresör, dinamo, tesisat parçaları ve kablo ile muhtelif şeyler çalındığını ifade eden yetkililer, çalınan parçaların bir kısmının satıldıkları hurdacıda tespit edilerek emare olarak alındığını belirtti.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında iddia makamı Başsavcılık adına Savcı Cemaliye Usanmaz hazır bulundu.


Mahkemede zanlı Adil Bayuk şahsen hazır bulunurken, zanlı Murat Babacan’ı avukatı temsil etti.


Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Değirmenlik Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Keleş, iddia makamının tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Polis memuru Keleş, zanlılar Murat Babacan ve Adil Bayuk’un 30 Kasım 2012 tarihinde Haspolat Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen “bina açma, sirkat ve kasti hasar” meseleleriyle methaldar olduklarını söyledi.


Zanlıların söz konusu tarihte 00.30 raddelerinde Celal Akansu’ya ait Akansu Kardeşler Asfalt Şirketi’nin binasına girerek sirkat suçunu işlediklerini kaydeden Keleş, zanlılar aleyhinde başlatılan soruşturmanın devam ettiğini dile getirdi.


Emarelerin bir kısmına ulaşıldığını vurgulayan Mehmet Keleş, alınması gereken ifadeler ve aranan emareler olduğunu söyledi.


Polis memuru Keleş, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.


Tahkikatın devam ettiğine ve zanlıların suçla bağlantıları olabileceğine bulgu yapan Yargıç Hale Ahmet Raşit, 3 gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık