Ana Sayfa Yurt Akça Cuma namazını yeni camide kıldı

Akça Cuma namazını yeni camide kıldı

Büyükelçi Akça, Alayköy Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemeler yaptı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2012 Cumartesi 13:18
Akça Cuma namazını yeni camide kıldı

Ali CANSU


Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Alayköy Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu esnaf ile görüştü.


Akça, ilk olarak Alayköy girişinde Nakşibendi Tarikatı Lideri Şeyh Nazım Kıbrısi’nin eşi Hacı Emine Adil adına yaptırılan ve geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen camiye gitti. Burada kendisini MÜSİAD Kıbrıs Temsilcisi Okyay Sadıkoğlu ve Alayköy Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği Başkanı İrfan Yılmaz ile yönetim kurlu üyeleri karşıladı.


Akça, esnaf ve işadamları ile birlikte Cuma namazı kıldıktan sonra Alayköy Organiza Sanayi Bölgesi’ne geçti.

 

Sorunları dinledi esnafla konuştu

 

Akça’yı Organize Sanayi Bölgesi’nde Alayköy Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği Başkanı İrfan Yılmaz ve yönetim kurlu üyeleri karşıladı.


Akça, ilk olarak bölgede dükkanları gezdi ve esnaftan bilgiler aldı. Özellikle elektrik sorunu yaşadıklarını ifade eden esnaf, bazı altyapı sorunlarının ise devam ettiğini dile getirdi.


Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Akça, hükümetin son paketinde sanayiciye desteğin bulunduğuna işaret ederek, bu konuda gerekli desteğin verileceğini söyledi. Sanayicinin sorunlarını çözmek için gerekli desteğin de sağlanacağını ifade eden Akça, önemli olan güçlü ve sanayisi gelişmiş bir KKTC yaratmak olduğuna da vurgu yaptı.

 

Sorunumuz çok

 

İrfan Yılmaz, sanayi bölgesinde birçok sorun bulunduğunu kaydederek bunun için bir dernek kurduklarını söyledi. Bölgenin yeni yapılmasına rağmen su sorunundan, kanalizasyona, elektrik sorunundan altyapıya kadar birçok derdi bulunduğunu anlatan Yılmaz, elektrik akımının yetersiz olduğunu kaydetti.


Dükkanlara verilen elektrik akımının 75 kw olduğuna dikkat çeken Yılmaz, işyerinde çalışmaya başladıkları zaman elektrik akımının yetersiz olmasından dolayı bazı dükkan sahiplerinin kendi işyerinde olduğu gibi akşamleyin iş yapmaya başladıklarını da anlattı.


Sanayi bölgelerinin daha düzenli ve kapsamlı yapılması gerektiğini de anlatan Yılmaz, altyapı yetersizliğinden dolayı sıkıntının devam ettiğini, kanalizasyonun olmadığını, her dükkan için foseptik kuyu kazdırıldığını, işyerlerinden çıkan atık suların ise bölgedeki dereye akıtıldığını belirtti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık