Ana Sayfa Gündem AKINCI - ERHÜRMAN GÖRÜŞMESİ...

AKINCI - ERHÜRMAN GÖRÜŞMESİ...

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Tufan Erhürman, haftalık olağan görüşme çerçevesinde saat 10.15’de bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2018 Perşembe 11:35
AKINCI - ERHÜRMAN GÖRÜŞMESİ...

Görüşme sonrası açıklama yapan Erhürman, toplumda travma yaratan cinayet olayıyla ilgili toplantılar yaptıklarını ve hem ailelere  hem de çocuklara yönelik destek programları için çalışma başlattıklarını belirtti.

Başbakan Tufan Erhürman açıklaması’nın devamında şunları kaydetti:

Anastasiadis'in açıklamaları siyasi eşitlik ve federasyon konusunda olması gereken noktada olmadığını gösteriyor.

Bu açıklamalar sayın Cumhurbaşkanı’nın uzun süredir dile getirdiği zihniyet değişikliği noktasında olunmadığını da gösterir.

İkinci olarak Derinya ve Aplıç Kapıları görüşüldü. Bugünden itibaren tüm birimleriyle birlikte ihale sürecine son nokta konulması için koordinasyon toplantısı yapılacak.

Toplumda travma yaratan olayla ilgili toplantılara başladık, lk önce psikologlar ile görüştük. Uzun süredir yapılması gereken ama yapılmamış çalışmalar başlatacağız. Ailelere  ve çocuklara yönelik destek programları, yaygın eğitim araçları gibi… Yaşanan olay hepimizi çok üzdü, sosyal medyadaki yorumların ölçüsüzlüğü de çok üzdü. Bununla ilgili yaygın eğitime ihtiyaç olduğu ortaya çıktı.

Rehber öğretmenlerimizle de toplantı yapacağız. Eylem planımız var, çalışma başlattık.

Dövizin geriye dorğy bir seyri var, bu bizi rahatlatmış değil, yoğun bir şekilde daha fazla ne yapılabilir bununla ilgili görüşüyoruz. Bu konulardaki yoğun çalışmaları Cumhurbaşkanı’na ilettik.

(K.POSTASI)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık