Ana Sayfa Gündem AKINCI, LUTE’LA YENİDEN BİR ARAYA GELDİ

AKINCI, LUTE’LA YENİDEN BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için görevlendirdiği geçici Özel Danışmanı Jane Hall Lute, dün gerçekleştirilen “referans kavramlarıyla” ilgili çalışmaları devam ettirmek amacıyla bugün yeniden bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2018 Salı 11:57
AKINCI, LUTE’LA  YENİDEN BİR ARAYA GELDİ

 Cumhurbaşkanı  Mustafa Akıncı ile BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için görevlendirdiği geçici Özel Danışmanı Jane Hall Lute, dün gerçekleştirilen “referans kavramlarıyla”  ilgili  çalışmaları devam ettirmek amacıyla bugün yeniden bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı’nda yer alan ve saat 10.30’da başlayan görüşmede, Akıncı’ya, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu ile AB ve Diplomasi Özel Danışmanı Erhan Erçin eşlik ediyor.

Müzakerelerin başlaması  için gerekli zeminin  oluşup oluşamayacağı konusunda taraflar arasında nabız yoklamak amacıyla  Temmuz başında görevlendirildiği günden bu yana adaya 3. ziyaretini gerçekleştiren Lute, dün Akıncı ve Anastasiadis’le görüşmüş, bu sabah Anastasiadis’le yeniden bir araya gelmişti.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Barış Burcu, dünkü Lute-Akıncı görüşmesi sonrasında yaptığı açıklamada, ““Hazırlanması için çalışılan referans kavramları (terms of references) için Cumhurbaşkanımız, Jane Holl Lute ile ayrıntılı ve yararlı bir görüşme yaptı. Referans kavramları hazırlık çalışmalarının bir süre daha süreceği anlaşılmaktadır” açıklamasında bulunmuştu

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık