Ana Sayfa Siyaset Akıncı'dan rest!

Akıncı'dan rest!

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, dün Alman Elçiliği tarafından resepsiyona, “toplum lideri” olarak çağırılmasından ötürü katılmadığını açıklandı.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2015 Çarşamba 10:53
Akıncı'dan rest!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, dün Alman Elçiliği tarafından resepsiyona, “toplum lideri” olarak çağırılmasından ötürü katılmadığını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Mustafa Akıncı bugün (dün) Almanya Dışişleri Bakanı Sayın Steinmeier’i kabul ederek çok verimli bir görüşme yapmış ve Almanya’nın çözüm sürecine verdiği desteği memnuniyetle karşılamıştır. Buna rağmen, bu akşam Alman Elçiliği’nin Sayın Steinmeier onuruna ara bölgede verdiği resepsiyona Sayın Cumhurbaşkanımız çok arzu ettiği halde katılmayı uygun görmemiştir.

Bu tür etkinliklerde iki taraf arasında eşit statüye özen gösterilmesi gerektiği bilinen bir gerçekliktir. Ayrıca bu hususun böylesi etkinliklerde iki tarafa yapılan hitaplarda da göz önünde bulundurulduğu bilinmektedir.

Bu durumu anımsatarak buna dikkat edilmesi gerektiği önceden Alman Eliçiliği’ne iletildiği halde, buna tatminkar bir yanıt alınamamıştır. Ara bölgede yapılan ve iki tarafı biraraya getirmeyi amaçlayan bu etkinlikte taraflardan birinin “Cumhurbaşkanı”, diğerinin de “Toplum Lideri” olarak anılacağı şeklinde verilen bilgi ışığında Cumhurbaşkanımız, bu akşamki etkinliğe katılmamaya karar vermiştir.”


Ara bölgede yapılan ve iki tarafı biraraya getirmeyi amaçlayan bu etkinlikte taraflardan birinin ‘Cumhurbaşkanı’, diğerinin de ‘Toplum Lideri’ olarak anılacağı şeklinde verilen bilgi ışığında Cumhurbaşkanımız bu akşamki etkinliğe katılmamaya karar vermiştir.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık