×
Gündem
Akıncı’nın çağrısına Basın-Sen ses verdi
Basın Emekçileri Sendika Başkanı Ali Kişmir, Berlin’de gerçekleşen üçlü görüşme sonrası BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın açıklamalarını selamlayarak “Kıbrıs’ımızı yeniden birleştirmek için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.
26 Kasım 2019 Salı 11:39

işmir’in açıklaması şu şekilde:

“Berlin’de gerçekleşen üçlü görüşme sonrasında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in yapmış olduğu açıklama ve ortaya koyduğu kararlılığı selamlıyoruz. Özellikle her iki liderin de BM Genel Sekreteri ile gerçekleştirdikleri görüşmede fikir birliğine varmaları gelecek açısından çok büyük önem arz etmektedir.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın görüşme sonrasındaki açıklamaları içerisinde yaptığı “Tüm örgütler bu süreçte devrede olmalı” çağrısına ise güçlü bir şekilde ses veriyoruz ve Birleşik Kıbrıs için bu süreçte elimizden gelen tüm katkıyı ortaya koyacağımızı belirtiyoruz.

Beynimiz ve kalbimiz Kıbrıs’ta bir çözüm için mücadele etmemizi söylüyor. Bu uğurda sonuna kadar mücadele edeceğiz ve Kıbrıs’ımızı yeniden birleştirmek için tüm gücümüzle çalışacağız.”

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı