Ana Sayfa Gündem AKINCI'YA VERYANSIN!

AKINCI'YA VERYANSIN!

Cumhurbaşkanı’nın Erenköy’de yaptığı konuşma Rum basını fena kızdırdı

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 09:46
AKINCI'YA VERYANSIN!

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Erenköy Direnişi’nin 54’üncü yıldönümünde Erenköy’de düzenlenen anma töreni, törende yapılan konuşmalar ve Rum siyasi partilerinin gün dolayısıyla yaptığı kınama açıklamaları dünkü gazetelerde geniş yer buldu.

Gazeteler, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın, törende yaptığı konuşmaya, “geleceğin nesillerini artık huzur ve kalıcı barış içerisinde yaşatmak istiyorsak, bu topraklarda birbirimize tahakküm etme tavırlarını bir yana bırakalım. Bu Ada’nın ortak eşit sahipliği gerçeğini artık içinize sindiriniz. Geleceğe bu bakış açısıyla birlikte yürümenin yollarını bulalım” mesajını öne çıkararak, çeşitli başlıklarla yer verdi.
Fileleftheros geniş ölçekli haberini, fotoğraflı verdiği birinci sayfasından “Akıncı Kokkina’da: ‘Kıbrıslı Türkler Haklarını Teslim Etmeyecek”, yarım sayfayı aşkın ölçekte detaylandırdığı iç sayfasında da “Ortak Sahiplikte Israr Ediyor… Mustafa Akıncı Kokkina’dan (Erenköy) Kıbrıslı Rumlar İle Eşitlik Öne Sürüyor… Doğal Gazda Da Ortaklık!...1131 Kıbrıslı Türk Kokkina Cebinde” başlık ve spotlarıyla aktardı.


Politis haberi “Yine Kokkina’da… Bir Kez Daha Kıbrıslı Türkler Kutlama Yaptı, Kıbrıslı Rumlar Yas Tuttu… Akıncı: Dayatma Olmadan Ortak Yol Bulalım” başlığıyla aktardı.
Alihtia haberi “Kokkina’dan Ortak Sahiplik Mesajları” başlığıyla aktarırken, Haravgi, “Akıncı: Ortak Yol Bulalım… ‘Birbirimize Tahakküm Etme Tavırlarını Bırakalım’” başlığınım kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"ORTAK POLİTİKAYA SAHİP DEĞİLİZ"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık