Ana Sayfa Spor Allgau-Orient Rallisi KKTC’de bitecek

Allgau-Orient Rallisi KKTC’de bitecek

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, gerçekleştirilen II. Cumhuriyet Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi organizatörlerini ve uluslararası klasik otomobil yarışı organizatörü Allgäu-Orient-Rallye temsilcisini kabul etti.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2012 Çarşamba 09:48
Allgau-Orient Rallisi KKTC’de bitecek

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, etkinliğin KKTC’nin tanıtımı ve farklı ülkelerden gelen yarışmacılarla dostluk kurulması açısından güzel bir faaliyet olduğunu söyledi.


KKTC Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Başkanı Tamer Konat, hafta sonu yer alan ralliye 6 ülkeden yarışmacıların katıldığını; aralarında dünyanın en büyük yarışını organize eden Allgäu-Orient-Rallye’in Asbaşkanının da bulunduğunu kaydetti.


Allgäu-Orient-Rallye Asbaşkanı Nadir Serin, II Cumhuriyet Uluslararası Klasik Otomobil Rallisine katılmak için, üzerine KKTC bayrağı yapıştırılmış araçları ile 4 bin 500 kilometre yol kestiklerini, gelecek yıl düzenlenecek olan II. Cumhuriyet Uluslararası Klasik Otomobil Rallisine diğer üyelerinin da katılımı için çalışacaklarını söyledi. Klasik ve Spor Otomobil Kulübü Asbaşkanı Semavi Aşık ise, 2013 Allgäu-Orient-Rallye’sinin gelecek yıl KKTC’de sonlandırılacağını açıkladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık