Ana Sayfa Dünya Almanların türkiye açıklaması

Almanların türkiye açıklaması

Geçen günlerde Köln'de düzenlenen pkk mitinginde Terörist başı APO'nun Fotoğraflarının paylaşıldığı ve uçak ile Fotoğrafların gösteri yaptığı miting için Türkiye'nin tepkisine Alman Dışişleri bakanı Türklerden akıl alacak değiliz açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2017 Salı 11:04
Almanların türkiye açıklaması
Almanya'dan küstah PKK açıklaması

Türkiye'nin Köln'de gerçekleşen PKK gösterisine tepki göstermesinin ardından Almanya'dan "Türklerden ders alacak değiliz" açıklaması geldi.

Almanya'dan küstah PKK açıklaması

Almanya'da gerçekleşen PKK gösterileri konusunda tatminkar cevaplar veremeyen Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Johannes Dimroth, küstah açıklamalarda bulundu.

Johannes Dimroth, ''Listede bulunan ve yasaklanan sembollerin daha somut hale getirilmesi konusunu inceleyeceğiz'' dedi.'EYALETLER KENDİ SORUMLUĞUNDA'

Dimroth, PKK'nın Almanya'da terör örgütü olarak tanımlandığını ve yasaklandığını vurgulayarak ''Federal Mahkemenin bu konunda kararı var. Bunu değiştirmek için herhangi bir neden görmüyoruz' dedi.

İçişleri Bakanlığının kısa süre önce yasak sembollerin listesinin bulunduğu bir genelgeyi eyaletlere gönderdiğini ifade eden Dimroth, bu listenin her zaman genişletilebileceğine dikkati çekti.

Dimroth, 'Eyaletler kendi sorumluluğu altında karar veriyor. Orada para toplanıp toplanmadığı veya örgüte adam kazanılmaya çalışılıp çalışılmadığı olay yerindeki polisin görev alanına giriyor.' diye konuştu.


'TÜRKLERDEN DERS ALMAYA İHTİYACIMIZ YOK'

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer de terörle mücadeleyi ciddiye aldıklarını savunarak ''Türkler tarafından uyarı veya ders almaya ihtiyacımız yok. Bunlar olmadan da bunu yapıyoruz.'' dedi.

Schaefer, Köln'deki gösteriye ilişkin alınan veya alınmayan somut kararlarla ilgili kişisel bir takipte bulunmadığını ifade ederek ''Dışişleri Bakanlığında da birilerinin bunu yaptığını sanmıyorum. Bunun sorumluluğu yerel ve eyaletteki siyasi yetkililerde. Türkiye'nin Avrupa'da ve dolayısıyla Almanya'da PKK konusunda duyarlı olduğu yeni değil. Konu ikili görüşmelerde en üst seviyede ele alınıyor.'' ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

TALİBAN KAMPINA SALDIRI… 15 ÖLDÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık