×
Dünya
Almanya eski Cumhurbaşkanının oğlunu intikam için öldürdü
21 Kasım 2019 Perşembe 12:20

Almanya’nın eski cumhurbaşkanlarından Richard Von Weizsacker’in oğlu Fritz von Weizsacker intikam nedeniyle öldürüldüğü ortaya çıktı. İntikamın sebebi ise Weizsacker’in yöneticilik yaptığı şirketin Vietnam Savaşı’na zehirli kimyasallar sağlaması.

Almanya’nın eski cumhurbaşkanlarından Richard Von Weizsacker’in oğlu Fritz Weizsacker, Salı günü Berlin’de uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybetti. Alman basınında yer alan haberlere göre Weizsacker, ailesinden intikam almak isteyen biri tarafından öldürüldü.

Saldırganın eski Cumhurbaşkanı Richard Weizsacker’i, o yıllarda yöneticisi olduğu Boehringer Ingelheim şirketinin Vietnem Savaşına öldürücü zehirli kimyasallar göndermekle suçladığı belirtildi.

Aileden intikam almak isteyen saldırgan, eski Cumhurbaşkanı 2015 yılında hayatını kaybettiği için oğlu Fritz Weizsacker’i öldürdüğünü belirttiği öğrenildi.

Richard Von Weizsacker, 1984-1994 yılları arasında Almanya’nın altıncı cumhurbaşkanı olarak görev yapmıştı. Richard Von Weizsacker’in dört çocuğundan biri olan Weizsacker, Freiburg, Boston ve Zürih’te görev yaptıktan sonra 2005 yılından bu yana Berlin Schlosspark Hastanesinde çalışıyordu.

Fritz Weizsacker, Salı akşamı dahiliye bölümü başhekimi olarak görev yaptığı Schlosspark Hastanesinde verdiği seminer sırasında bıçaklı bir saldırgan tarafından öldürüldü.

Kamuya açık olan semineri takip eden bir polis memuru da olaya müdahale etmek isterken ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan polisin olay esnasında görevli olmadığı açıklanmıştı. Saldırgan, bir psikiyatri kliniğine yatırılırken cinayetle ilgili soruşturma geniş kapsamlı olarak sürdürülüyor.


Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı