Ana Sayfa Emlak Altın ve döviz piyasasında 2014 beklentisi

Altın ve döviz piyasasında 2014 beklentisi

Bu yıl sonunda hisse senetlerinde dip, döviz ve faizde zirve seviyelerinin görülmesi, önümüzdeki yıl dışarıdan gelecek dalgaya hazırlıklı olunmasını sağlayacak. Faizdeki artış çift haneli rakamların görülmeye devam etmesine neden olacak.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2013 Salı 12:59
Altın ve döviz piyasasında 2014 beklentisi

Milliyet'in haberine göre, dolarda 2.20-2.30 seviyeleri test edilirken, altının onsunda 1.050-1.000 dolar güçlü destek seviyesi olacak.

Borsada yılın ilk çeyreğinde zayıf bir seyir gözlenecek. Bu durum "değer yatırımcıları" açısından alım fırsatı olarak görülecek. Özellikle piyasa değeri özkaynaklarının altına gerileyen şirketler, şirket avcılarının ilgi odağında olacak.

Euro, dolara göre değer kaybına uğrarken euro/dolar paritesi yılsonuna doğru 1.21 seviyelerine gerileyecek. Bütün yıl boyunca FED'in likiditeyi kısmasının yansımaları hissedilecek. Buna bağlı olarak gelişmekte olan ülkelerde yaşanacak para çıkışı, piyasalarda etkisini gösterecek.

Siyasi gelişmeler etkili

Yılın ilk seyri oldukça önemli. Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler ve siyasi gelişmelere bağlı olarak yurtiçi piyasalarda dalgalanmalar görülecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık