Ana Sayfa Dünya ANGELINA JOLIE SİYASETE GİREBİLECEĞİNİ İMA ETTİ

ANGELINA JOLIE SİYASETE GİREBİLECEĞİNİ İMA ETTİ

Hollywood yıldızı Angelina Jolie, gelecekte siyasete girebileceğini ima etti.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2018 Cumartesi 09:01
ANGELINA JOLIE SİYASETE GİREBİLECEĞİNİ İMA ETTİ

BBC Radyosu'nun Today programının konuk editörü olan Jolie, 20 yıl önce sorulsaydı bu fikre sıcak bakmayacağını ama bugün kendisine nerede ihtiyaç varsa orada olacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi görevini de yürüten Jolie; mültecilerin sorunları, cinsel şiddet ve doğanın korunması gibi konularda aktif kampanya yürütüyor.

Programda ABD politikası, sosyal medya, cinsel şiddet ve dünyadaki mülteci krizi hakkında konuşan Jolie, bir gün ABD başkanlık seçiminde aday olup olmayacağı sorulduğunda, "20 yıl önce sormuş olsaydınız, gülerdim... Bana nerede ihtiyaç varsa oraya giderim derim hep, ama siyasete uygun muyum bilmiyorum..." dedi ve ekledi:

"Hükümetlerle de, askerlerle de çalışabiliyorum; yani pek çok şey yapabileceğim ilginç bir konumdayım."

Programın sunucusu, 30-40 Demokrat Parti üyesinin kendisini başkan adayı olarak desteklemesi ihtimalini dile getirdiğinde Jolie itiraz etmeyip "Teşekkür ederim" diye cevap verdi.

Jolie ayrıca çocuklarının sosyal medya kullanımı ile ilgili zorluklardan söz ederek çoğu ebeveyn gibi kendisinin de çocukların bu mecrada karşı karşıya olduğu her şeyi kontrol edemediğini söyledi.

"Gençlerle ilgili belli gerçekler var ki bizim kuşak onların teknoloji ile yaptıklarının yarısını bile anlamıyor, bu yüzden bizi kolaylıkla atlatabiliyorlar."

Yayında ayrıca Jolie'nin 2019'da BBC'de pilot yayına başlayacak olan, çocuklara yönelik haftalık haber programı üzerinde çalıştığı duyuruldu.

7-12 yaş grubuna yönelik programda, teknoloji, çevre, sosyal medya gibi konularda çocukların yaşamını yansıtacak şekilde uluslararası haberlerin ele alınacağı ve Jolie'nin baş yapımcı görevini yürüteceği belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık