Ana Sayfa Yurt Anlamlı bağış

Anlamlı bağış

Girne Özgürada ile Ethem Efendi Lions Kulüpleri Görmezler Derneği, Rauf Raif Denktaş Görme Engelliler Özel Eğitim Okulu’na araç gereç ve materyal hediye ederek anlamlı bir bağışta bulundu.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2012 Pazartesi 07:54
Anlamlı bağış

Saat 11.30’da Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Mehmet Ali Tatlıyay Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törende, görme engelliler için özel olarak yapılmış (braille) kabartmalı tablet, kalem, hikaye kitapları ve bastondan oluşan bağış, Girne Özgürada Kulüp Başkanı Munise Yeten ve Ethem Efendi Kulüp Başkanı Ayten Akıncıoğlu tarafından Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu ile Görmezler Derneği Başkanı Derviş Yücetürk’e teslim edildi.


Törende, KKTC Lions Kulüpleri Birliği Başkanı Süreyya Gürses ile İstanbul 118-Y Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Ercüment Yüceler ve diğer kulüp üyesi lionslar hazır bulundu.


Girne Özgürada Kulüp Başkanı Munise Yeten yaptığı konuşmada, kabartmalı tablet, kalem ve hikaye kitaplarının görme engelli vatandaşlar için taşıdığı önemi ifade ederek, katkıda bulunan tüm lionslara teşekkür etti.


Ethem Efendi Kulüp Başkanı Ayten Akıncıoğlu da, Girne Özgürada Lions Kulübü ile gerçekleştirdikleri ortak etkinlikten duyduğu memnuniyeti belirtti.


Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu ile Görmezler Derneği Başkanı Derviş Yücetürk de konuşmasında, bağışın tüm görme engellileri memnun ettiğini belirterek, anlamlı bağış için tüm lionslara teşekkürlerini sundu.


Ülke genelinde 5 bin engelliye hizmet veren federasyon hakkında bilgi veren Yücetürk, bağışı yapılan materyallerin ülkede bulunmadığını, bu nedenle engelliler için büyük önem taşıdığını vurguladı.


İstanbul 118-Y Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Ercüment Yüceler de, lionslar olarak KKTC’li görme engelli çocuklara hizmet etmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık