Ana Sayfa Teknoloji Apple, Singapur'da yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçiyor!

Apple, Singapur'da yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçiyor!

Apple, 2016 yılı Ocak ayından itibaren Singapur’daki enerji ihtiyacının yüzde 100’ünü güneş enerjisiyle karşılayacak. Singapurlu yenilenebilir enerji şirketi Sunseap Group, Apple ile 800’den fazla binanın çatısına kuracakları güneş panelleri ile enerji üretecekleri bir işbirliği içine girdiklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2015 Pazar 17:21
Apple, Singapur'da yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçiyor!

Apple’ın uluslararası en büyük tesislerinden biri Singapur’daki tesisi ve şehirdeki ilk perakende satış mağazası, artık tamamen güneş enerjisiyle çalışacak. Güneş panelleri, hem kamu binalarının hem de Apple’ın tesislerinin çatılarına yerleştirilecek ve 50 megavat, 9 bin eve yetecek kadar elektrik üretecek.

Greenpeace Uluslararası İklim ve Enerji Kampanyası Uzmanı Tom Dowdall, haberi şu sözlerle değerlendirdi:

“Tayvan, Güney Kore ve Çin gibi pek çok Uzakdoğu ülkesi, enerji için hâlâ fosil yakıtlara bağımlı ve enerji üretimi birkaç enerji şirketinin tekelinde. Apple’un bu yenilikçi yaklaşımı diğer şirketlerin de aynısını yapabileceği ve yapması gerektiği konusunda bir örnek teşkil ediyor.”

Apple’ın Amerika’daki bütün veri merkezleri, mağazaları ve ofisleri yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışıyor. Gittikçe yeşillenen Apple, eğer hedefine ulaşabilirse, bir ilke daha imza atarak Singapur’da tamamen yenilenebilir enerji ile çalışan ilk şirket olacak. Apple’ın nihai amacı, dünya üzerindeki bütün tesislerini yenilenebilir enerji ile idare etmek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık