Ana Sayfa Apple'ın iOS 7.1 Güncellemesi ve Getirdikleri

Apple'ın iOS 7.1 Güncellemesi ve Getirdikleri

Apple'ın iOS 7.1 güncellemesine dair her şey burada. Apple CarPlay özelliği ile atılım yaptı. Peki Apple'ın iOS 7.1 güncelleştirmesinin ayrıntılarında ne var?

Giriş Tarihi: 13 Mart 2014 Perşembe 09:14
Apple'ın iOS 7.1 Güncellemesi ve Getirdikleri

Apple'ın iOS 7.1 güncellemesine dair her şey burada. Apple CarPlay özelliği ile atılım yaptı. Peki Apple'ın iOS 7.1 güncelleştirmesinin ayrıntılarında ne var?

Apple’ın yüksek teknolojiye sahip telefonu iPhone 4, iOS 7.1 ile kaybolan performansını geri kazanacak. Apple iOS 7.1 güncellemesini kullanıcılarına sundu. iPhone 4 teknoloji dünyasına iOS 4 ile gelmişti. Ancak 7 güncellemesi ciddi performans kayıplarına yol açtı.

Akıllı telefonun temel uygulamaları, sayfa geçişleri iOS 7 ile sıkıntıya girmişti.

Apple  iOS 7.1 güncellemesini sundu.  iPhone 4 İOS 7.1 güncellemesi ile kaybettiği performans kayıplarını yeniden kazancak.

7.1 iOS 6’daki stabilite ve performansa ulaşılmamış olsa da yine de iyi bir ferformansa sahip.

iPhone 4 kullanıcıları iOS 7.1’i yüklediklerinde farkı görecek. Bu farkı Ars Technica da test etti. Örneğin Ayarlar’ı açmak iOS6.1.3’de 1.31 saniye iken; iOS 7’de 1,88 saniye; iOS 7.1’de ise 1.37 saniye sürüyor. Ya da mesajlar uygulamasın girmek iOS 6.1.3’de 1.57 saniye, iOS 7’de 2.8 saniye sürerken; iOS 7.1’de bu süre 1.5 saniye.
iOS 7.1 Güncellemesinin Getirdiği Yenilikler


CarPlay

CarPlay ile telefon, müzik, haritalar, mesajlar gibi özellikler otomobillerin navigasyon ekranları üzerinden kullanıcılara sunulacak. Apple’ın kişisel asistan servisi Siri de CarPlay özelliği içerindeki yerini alacak.

Telsiz Siri

Siri’yi aktifleştirmek için direksiyonun üzerinde bulunan ses kontrol düğmesine basmak yeterli olacak. Lightning bağlantı noktasına sahip iOS 7 yüklü iPhone 5s, iPhone 5 ve iPhone 5c ile uyumlu şekilde çalışacak CarPlay; Podcasts, Beats Radio, iHeart Radio, Spotify ve Stitcher gibi uygulamalara destek verecek. Bu uygulamaların ilerleyen dönemde daha da artması planlanıyor. CarPlay, USB üzerinden bağlandıktan sonra aktifleşiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık