Ana Sayfa Ekonomi Apple'ın ofisinde arama yapıldı

Apple'ın ofisinde arama yapıldı

Apple Fransa ofisinde, güvenlik güçleri tarafından arama yapıldı.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2013 Salı 21:04
Apple'ın ofisinde arama yapıldı

Teknoloji devlerinin ABD'de ve Avrupa'da adil rekabet, özel hayatın gizliliği ve tekelleşme gibi önemli konularda soruşturma geçirdiğini ve cezalar aldığını görüyoruz. Bunlardan birisi olan Apple bu kez bir arama işlemine maruz kaldı.

Fransa anti tekel düzenleyicileri, Apple'ın ülkedeki kendi mağazalarını kayırırken, üçüncü taraf dağıtımcıların ise önünü kesmek şüphesiyle firmanın Fransa'daki ofisinde arama yaptı.

SORUŞTURMANIN SEYRİ YAKINDA BELLİ OLACAK

Apple'ın son model cihazlarını üçüncü taraf dağıtımcılara geç gönderdiği ile ilgili şüpheler taşıyan düzenleyiciler, ofisteki dökümanları incelemek için 24 saatliğine el koydu. Soruşturmanın seyri ise önümüzdeki günlerde belli olacak. Geçen yıl ülkenin en büyük Apple dağıtımcısının iflas etmesi de bu şüpheleri artırıyor.

İŞÇİLERİNİ FAZLA ÇALIŞTIRMIŞTI

Appel'ın Fransa'da ülke makamları ile karşı karşıya gelmesi bir ilk değil. Daha önce dergi ve magazin satışında yerel yazarlar için telif hakkı vergilerini ödemediği için 6.5 milyon dolar para cezasında çarptırılan Apple, mağazalarında mesai kıstaslarına hareket etmediği ve çalışanlarını normalden fazla çalıştırdığı için de soruşturmaya maruz kalmıştı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık