Ana Sayfa Siyaset Arabacıoğlu: "Seçim anketleri balon değil"

Arabacıoğlu: "Seçim anketleri balon değil"

Lefkoşa belediyesi seçim sürecini değerlendiren Arabacıoğlu, kimseyi rencide etmeden propaganda yaptığını ancak bir televizyon kanalının günlerce aleyhinde yayınlar yaptığını kaydetti. Arabacıoğlu, bu televizyon kanalı aleyhinde dava açtıklarını ifade etti.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 20:54
Arabacıoğlu:

Lefkoşa Türk Belediyesi seçim sürecine ilişkin anketlerde CTP ile birlikte DP’nin hep önde gittiğini, son anketin cuma gün yapıldığını söyleyen Arabacıoğlu, ancak 24 saat içinde sonuçların farklılaştığını ileri sürdü. Arabacıoğlu, bu ani değişimin sorgulanması gerektiğini belirtti.

 

Arabacıoğlu, “Son gün seçimler yapılırken, sandık çevrelerinde devlet müdürleri, müsteşarlar gördüm ve gördüklerimden utandım” dedi.

 

Seçim sürecinde belediyeyi yakınen tanıma ve analiz etme fırsatı bulduğunu, bunu bir kazanım olarak değerlendirdiğini belirten Arabacıoğlu, DP’den meclis üyesi olan 15 kişiyi de siyasete kazandırma mutluluğu yaşadıklarını kaydetti.

 

Temiz bir seçim süreci yaşandığını söyleyen Arabacıoğlu, “Sokakta aldığım pozitif enerji bana yetti. Cuma gün UBP mitingi vardı. Ben de oradan geçiyordum. Tüm UBP gençleri bana selam vererek geçti. UBP tabanından şikayetim yoktu. UBP’nin lider pozisyonunda ise bu sevgi ve saygıyı görmedim” dedi.

 

Arabacıoğlu, seçim anketlerinin balon olmadığını, balonun son 24 saatte yapılan siyaset olduğunu savundu.

 

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık