Ana Sayfa Yurt ARAMA YAPILAN OTOBÜSLERDEN CEPHANELİK ÇIKTI

ARAMA YAPILAN OTOBÜSLERDEN CEPHANELİK ÇIKTI

Ceyhan-Adana otoyolunda kent girişindeki rutin yol kontrolleri sırasında bir otobüs durduruldu. Ekiplerin araçta yaptığı aramada bagajda çuval ve battaniyeye sarılı vaziyette bir miktar otomatik tüfek mermisi ele geçirildi.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2014 Cuma 22:53
ARAMA YAPILAN OTOBÜSLERDEN CEPHANELİK ÇIKTI

Ceyhan-Adana otoyolunda kent girişindeki rutin yol kontrolleri sırasında bir otobüs durduruldu. Ekiplerin araçta yaptığı aramada bagajda çuval ve battaniyeye sarılı vaziyette bir miktar otomatik tüfek mermisi ele geçirildi.

Hatay'da yaşanan TIR olayının ardından yaşanan gelişmeler hala sıcaklığını korurken Adana'dan Hatay yönüne giden ve içlerinde mühimmat bulunduğu ihbar edilen 2 yolcu otobüsü polisler tarafından durduruldu.
TIRLARDAN SONRA ŞİMDİDE OTOBÜSLER

Adana'da bir TIR dolusu roket başlığı ele geçirilmesi, daha sondasında Hatay Kırıkhan'da mühimmat yüklü olduğu iddiasıyla durdurulan TIR'ın aranmasına izin verilmemesi ve tüm bu olayların ardından yaşanan tartışmalar gündemdeki yeri ve sıcaklığını korurken bu kez Adana'dan Hatay yönüne giden ve içlerinde mühimmat bulunduğu ihbar edilen 2 yolcu otobüsü polisler tarafından durduruldu. Emniyet güçleri tarafından yapılan aramada otobüslerin bagajında yüklü miktarda ağır silahlara ait mühimmat ele geçirildi.MÜHİMMAT VE AĞIR SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Adana Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine Adana-Gaziantep otoyolunda, Adana'dan Hatay yönüne giden 2 yolcu otobüsü durdurdu. Arama yapılan otobüslerin bagajlarında yüklü miktarda ağır silahlara ait mühimmat ele geçirildi. Ele geçirilen ağır silahla ve mühimmatların miktarı hakkında ise bir açıklama yapılmadı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğü'ne götürülen otobüslerde çok detaylı bir arama yapıldı. Gelişmeler üzerine Özel Hareket Şube Müdürlüğü'nün çevresinde ise geniş güvenlik önlemi alındı. Otobüsler Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Bomba İmha Uzmanları ve Olay Yeri İnceleme Ekipleri tarafından didik didik edildi. Yetkililer, otobüslerde mermi olduğunu ancak miktarının henüz belirlenmediğini bildirdi.

Bu arada gazetecilerin bölgeden görüntü alması üzerine olay yerine panzer sevk edilip görüntü alınması engelledi.

Mühimmat yüklü olduğu iddiasıyla durdurulan iki otobüs, savcılık kararıyla Adana Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü bahçesine çekildi. Otobüsler bomba imha uzmanları tarafından aranıyor.

Araçlarda kasalar içerisinde bixi makinalı tüfek mermisi, doçka ağır makineli mermisi ve kanas suikast silahı mermileri olduğu ileri sürülüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık