Ana Sayfa Gündem ARILARIN KORUNMASI İÇİN TEDBİRLER

ARILARIN KORUNMASI İÇİN TEDBİRLER

Rum Tarım, Doğal Kaynaklar Bakanı Kostas Kadis, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan arıların korunması için bazı tedbirlerin alındığını belirtti

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2018 Pazartesi 07:57
ARILARIN KORUNMASI İÇİN TEDBİRLER

Alithia gazetesi, Rum Ekologlar Milletvekili Yorgos Perdikis’in, arıcılıkla uğraşan kişilerin, bitkilerin ve ağaçların ilaçlanmasından dolayı arıların toplu olarak öldüğüne ilişkin şikayetlerde bulunduğunu anımsatması ve hükümetin arıların korunması konusunda ne yaptığı sorusu üzerine, Rum Tarım Bakanı Kadis’in buna yanıt verdiğini yazdı.

Habere göre Kadis, 29 Mayıs tarihli yanıt mektubunda arıcılık sektörünün önemine ve katkısına vurgu yaparak, yerel arıcılığın geliştirilmesi için tüm faaliyetlerin yapılmakta olduğunu belirtti.

Kadis, kuraklık dönemlerinde arıcılıkla uğraşanların ekilebilir alanlara kaydıklarını bu nedenle arıların ilaçlamadan etkilenme riskinin yüksek olduğunu ifade etti.

Bakanlık olarak doğru ilaçlama yapılmasına ilişkin denetimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Kadis, insanların kolay ulaştığı alanlar ve bölgeler konusunda da gerekli tedbirlerin alındığını ve doğru bilgilendirmenin yapıldığını söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık