Ana Sayfa Gündem “Artık sorumluluk alma vakti”

“Artık sorumluluk alma vakti”

Mağusa’nın tanınmış simalarından Derviş Ekşici, Mağusa Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Ekşici; “Artık sorumluluk alma vakti”

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2017 Perşembe 22:10
“Artık sorumluluk alma vakti”

Haber: Ertuğrul Kanık - Samet Uzun

Mağusa’nın sevilen isimlerinden Derviş Ekşici, geçtiğimiz günlerde milletvekilliğine adaylığını açıkladı.

Mağusa halkının sorunlarını yakından dinleyip çözüme ulaştırmak için çaba sarf eden Ekşici, halkın sevgisini hakeden isimlerden olmayı başardı. Seçimlerin yaklaştığı bu günlerde halktan da destek alarak adaylığını açıklayan Ekşici’nin eğitim kariyeri oldukça parlak.

Halk ile iç içe olmaktan oldukça memnuniyet duyan Ekşici, her gün gerçekleştirdiği toplantılarda halkın sorunlarını dinleyip çözüme ulaştırmak için tüm vaktini harcıyor.  Çevresinin sorunlarını ve memnuniyetlerini dinlemekten oldukça mutlu olduğunu dile getiren Ekşici, “insanların sorunlarına çözüm arayışı bulunmam beni çok mutlu ediyor. Karşımda mutlu birini görmek beni de çok mutlu ediyor” sözleriyle ne kadar içten olduğu da gösteriyor.

Artık sorumluluk alma vakti parolasıyla adaylığını açıklayan Derviş Ekşici söz aldığı bir toplantılarda, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en köklü partisi olan Ulusal Birlik Partisi’nin tabanından gelmiş ve her kademesinde görev almış birisi olarak deneyimlerim ışığında topluma daha iyi hizmet verebilmek için adayım” dedi.

Her toplantısı sohbet ve arkadaşlık ortamında geçen Ekşici, halkın sevilen isimlerinden olmayı çoktan başarmış.

Doğu Akdeniz Üniversitesi DAÜ PER-SEN Yönetim Kurulu Üyesi Ekşici, 15 Temmuz 1988 – 10 Aralık 2004 tarihleri arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezi’nde çalışmış olduğu yıllarda, Bilgi İşlem Merkezi’nin kuruluşunda ve daha sonra da kurumsallaşmasında çok büyük katkıları olmuştur. 10 Aralık 2004 tarihinden itibaren Sürekli Eğitim Merkezi Birim Sorumlusu görevini yürüten Ekşici 394 adet Eğitim Projesinin hayata geçirilmesinde imzası bulunuyor. Söz konusu Projeler sonunda 503 konuda 33977  Kurs/Seminer  katılımcısı Başarı veya Katılım Sertifikası almaya hak kazanmıştır. 2010 Yılında Kıbrıs Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Derviş EKŞİCİ oy birliği ile Krediler Komitesi üyeliğine ve Başkan Vekiliğine seçilmiştir. Özellikle Bankanın Elektronik Yönetim Sistemi Projesinin hayata geçirilmesinde, Kurum Kimliğinin Oluşturulması ve Personelin Eğitiminde büyük katkıları olmuştur.

İş hayatı oldukça başarılı geçen Ekşici, 1967 Çanakkale doğumlu,  evli ve 1 çocuk babası.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık