Ana Sayfa Artık telefonunuz kaybolmayacak

Artık telefonunuz kaybolmayacak

Apple'ın yepyeni uygulaması konumunu bildiren cep telefonu. Nasıl mı?

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2013 Salı 13:19
Artık telefonunuz kaybolmayacak

Sahibine konumunu bildirecek!

Dünya devi Apple'ın geçtiğimiz yıllarda hayatımıza soktuğu kaybolan cihazların sinyallerine ulaşıp, kullanıcının mobil telefonunu kaybetmemesini sağlayan yazılımı geçtiğimiz günlerde Google tarafından yeni bir isimle tekrar yoğurularak can buldu. Uzun zamandır hayata geçirilmesi beklenen bu proje Android kullanıcılarının yüzünü güldürdü.

1375778516_android-device-manager540.jpg


Android Device Manager, olarak adlandırılan uygulama geçtiğimiz saatlerde internette göründü. İçinde bulunduğumuz ayın sonlarına doğru tüm dünyaya eş zamanlı sunulması beklenen Android Device Manager, Android 2.2 ve üzeri kullanıcılarının mobil cihazlarına yaşam fırsatı sunacak.

1375778602_searching-for-lost-phone.jpgKaybolan cihazımızı cebinizden veya tabletinizden rahatlıkla tespit edip bulabileceğimiz Android Device Manager ile bir çok kayıp çalıntı vakasının önüne geçilmeye çalışılıyor. Onun özellikleri sıradan bir yazılımdan çok daha üst düzeyde. Kaybolan mobil cihazını bulmak isteyen kullanıcı telefonunu haritalar üzerinde görüp, konumunu tespit edebilecek. Yüksek sesle çalmasını sağlayan kullanıcı kayıp halinde cihazın etrafındakilerle iletişim kurabilecek. En önemli özellikleri arasında, telefonda bulunan tüm içeriği silebilme özelliği de yer alıyor.

Sahibine konumunu bildirecek!

Apple'ın uzun yıllar önce iPhone ve iPad'leri için sunduğu bu uygulama Google'a ilk defa gelecek. Daha önce bu tarz uygulamaları Android cihazlarımız üzerinde zaten kullanabiliyorduk fakat bunlar hep 3. parti yazılımlarla mümkündü. Google hizmet kalitesinde yeni uygulamanın tanıtımıyla ilgili haberleri en kısa süre içerisnde sizlere taşıyacağız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık