Ana Sayfa Gündem "ASGARİ ÜCRET DEĞİL SEFALET ÜCRETİ"

"ASGARİ ÜCRET DEĞİL SEFALET ÜCRETİ"

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, “Sol ve emek adına hükümette olduğunu iddia edenleri şiddetle protesto ediyoruz” ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 7 Ağustos 2018 Salı 13:59

 Sol Hareket, “işçi ve çalışanlar sadaka değil insanca yaşayacakları asgari ücret istiyorlar. Son açıklanan asgari ücret, asgari ücret değil sefalet ücretidir” dedi.

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, “Sol ve emek adına hükümette olduğunu iddia edenleri şiddetle protesto ediyoruz” ifadesini kullandı.

Halkın büyük bir kesiminin yaşanmakta olan ekonomik krizin altında ezildiği ve kaderi ile baş başa bırakıldığını ifade eden Korkmazhan, halkı koruyucu tedbirleri hayata geçirmesi gereken hükümetin krizin faturasını çalışanlara kestiğini iddia etti.

Ülke büyük bir ekonomik kriz ve korkunç bir hayat pahalılığı yaşandığını, şu anki asgari ücret ile yaşamanın imkansız olduğunu dile getiren Korkmazhan, asgari ücrete insanca yaşama olanak sağlayacak düzeyde artış yapılmadığını savundu ve asgari ücretin belirlenme yönteminin demokratikleştirilmesini, eşel-mobil uygulamasının bir an önce uygulamaya konmasını talep etti.

“FEDERAL ÇÖZÜM İÇİN SEFERBERLİK İLAN EDİLMELİ”

Yaşanan ekonomik kriz ve sorunların temel kaynağının Türkiye ekonomisindeki istikrarsızlık ve kriz olduğunu kaydeden Korkmazhan,  tek çıkış yolunun kapsamlı çözüm olduğunu ve erken federal çözüm için seferberlik ilan edilmesi gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“TEL-SEN SAMİMİYETEN UZAK”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık