Ana Sayfa Siyaset Aslanbaba: "Bundan sonraki toplantılara katılacağım"

Aslanbaba: "Bundan sonraki toplantılara katılacağım"

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) 2013 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı görüşüyor. Milletvekilleri, konuşmalarında gıda güvenliği konuları üzerinde durdu.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi 12:53
Aslanbaba:

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer’in başkanlığında ikinci denemesinde nisabı sağlayarak gündemindeki konuları görüşmeye başlayan Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak, Meclis toplantılarına katılmayan ve eksikliği bulunan UBP İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın, Meclis çalışmalarına neden katılmadığına ilişkin sunduğu mazeret ve özür yazısı okundu.

 

ASLANBABA BUNDAN SONRAKİ TOPLANTILARA KATILACAĞINI BİLDİRDİ


Ejder Aslanbaba, Meclis Genel Kurulu’na gönderdiği yazıda; genel kurul çalışmalarına, İngiltere’de öğrenim gören kızının okulu ile ilgili sorunları çözmek için İngiltere’de bulunmak zorunda olduğundan katılamadığını belirtti ve özür dileyip, bundan sonraki toplantıları aksatmayacağını kaydetti.

 

Cumhuriyet Meclisi Başkanlık Divanı, Aslanbaba ile ilgili aldığı karar çerçevesinde, bu yazıyı milletvekillerinin bilgisine getirdi ve milletvekillerinin meclis faaliyetlerine katılımlarının asli görevi olduğunu vurguladı.

 

Bu sunuşun ardından Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi Başkanı UBP Milletvekili Afet Özcafer, Meclis Genel Kurulu’na, Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) 2013 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’na ilişkin raporu okudu ve tasarının oy çokluğu ile kabul edildiğini kaydetti.

 

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık