Ana Sayfa Gündem ATAKAN, FELAKETİ DEĞERLENDİRDİ...

ATAKAN, FELAKETİ DEĞERLENDİRDİ...

Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan Ciklos’ta yaşanan kaza ve alt yapı eksikleri iddialarına ilişkin BRT ekranlarında bir değerlendirme yaptı.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2018 Perşembe 15:42
ATAKAN, FELAKETİ DEĞERLENDİRDİ...

Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan Ciklos’ta yaşanan kaza ve alt yapı eksikleri iddialarına ilişkin BRT ekranlarında bir değerlendirme yaptı.

Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan “Elim bir olay çok üzüntülüyüm. Oldukça şiddetli bir olay yaşandı. Olumsuz etkilerini gerek bakanlıkta gerekse kriz masası noktasında takip ettik. Alınan son bilgiye göre artık şiddetli yağışların beklenmediği noktasında.. Yaraları sarmaya başladık. Hem maddi zararların giderilmesi ile uğraşacağız ama maalesef kaybettiğimiz canların üzüntüsü içindeyiz. Tüm karayollarımız gözden geçiriliyor” dedi.

Lefkoşa Girne yoluna ilişkin ise Atakan, Lefkoşa Girne Yolu’nda alt yapı sorunu olmadığını söyledi.

Atakan şunları kaydetti: “Bariyerlerin eksik olduğu yönünde spekülasyonlar yapıldı. Kaza noktasında bariyer eksikliği yoktur. Özellikle dağdan gelen yoğun yağışın bazı noktalarda bariyerlerin altını oyduğu ve bazı çökmeler olduğunu tespit ettik. Herhangi bir bariyer ve altyapı eksikliği yoktur. Bilindiği gibi yolun diğer etepları tamamlandığında ana sıkıntının ortadan kalkacağını unutmamak lazım. Ciklos’taki kaza, su birikintisi nedeniyle aracın kayması ve düşmesi nedeniyle yaşandı. Ve kaza polisin o yönden gidilmemesi kapsamında tedbirleri aldığı sırada gerçekleşti maalesef…”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

İŞAD HEYETİ, SUAT GÜNSEL’İ ZİYARET ETTİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık