Ana Sayfa Siyaset Atun, Ankara'da Taner Yıldız ile biraraya geldi

Atun, Ankara'da Taner Yıldız ile biraraya geldi

Temaslarda bulunmak amacıyla Ankara'da bulunan Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile biraraya geldi. Başbaşa yaklaşık 1 saat görüşen İki Bakan, ada üzerindeki petrol ve doğalgaz arama çalışmaları ve kablo ile elektrik projesi başta olmak üzere son gelişmeleri değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2013 Cuma 23:52
Atun, Ankara'da Taner Yıldız ile biraraya geldi

Bakan Taner Yıldız, görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamada daha önce bir çok kez dile getirdikleri ada üzerinde petrol ve doğalgaz kaynaklarının kullanımına ilişkin görüş ve düşünceleri bir kez daha Bakan Atun ile değerlendirme fırsatı bulduklarını dile getirdi.

 

Bakan Yıldız, bu konuda Türkiye'nin kararlı duruş ve politikasının devam ettiğini vurgulayarak bölgede barış ve istikrarın devamı adına Güney Kıbrıs Yönetiminin Türk makamları ile işbirliğinin gerekliliğine işaret etti.

 

Yıldız ayrıca,KKTC'de devam eden yenilenebilir enerji ile ile ilgili çalışmalar hakkında Bakan Atun'dan bilgiler aldığını, bu konuda yapılacak çalışmalara Kıbrıs Türk halkının geleceğine olan büyük yatırımlar olarak baktıklarını ve desteklediklerini söyledi.

 

KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da Bakan Yıldız ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini dile getirerek adada devam eden doğal kaynak araştırmaları ve Türkiye-KKTC arasında elektrik şebekelerinin kablo ile enterkonnekte olması konularında kapsamlı bir fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

 

Bakan Atun, Doğal kaynakların kullanımı konusunda barışcıl sürecin devamını istediklerini vurgulayarak, bunun hem siyasi istikrar ,hem de ekonomik olarak Rum Yönetiminin de avantajına olduğunu düşündüklerini söyledi.

 

Yürüttükleri çalışma ve politikalarda Anavatan Türkiye ile tam bir fikir birliği içerisinde olduklarını bir kez daha görmenin kendisini memnun ettiğini söyleyen Bakan Atun, desteğinden dolayı Bakan Yıldız'a teşekkür etti.

 

Görüşmede KKTC Ankara Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı ile Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Koralp Şerifoğlu da hazır bulundu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık