Ana Sayfa Yurt Atun, Telsim'in yeni Genel Müdürü Karas'ı kabul etti

Atun, Telsim'in yeni Genel Müdürü Karas'ı kabul etti

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Telsim’in yeni Genel Müdürü Rasim Karas’ı kabul etti.Kabulde Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da hazır bulundu.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 13:19
Atun, Telsim'in yeni Genel Müdürü Karas'ı kabul etti

Atun, kabulde yaptığı açıklamada GSM şirketlerinin gerek ülkeye teknolojinin getirilmesi, gerek ise ülke ekonomisine sağladığı katkılar açısından önemli olduğunu belirterek Vodafone’un da çok uluslu bir şirket olarak KKTC’de olmasının bir avantaj olduğunu kaydetti. Şirketin ürettiği teknolojilerin dünya ile paralel bir biçimde KKTC’de de uygulanmasının mutluluk verici olduğunu söyleyen Atun, Kıbrıs piyasasının dünya ölçeğine göre küçük oluşunun yeni ürünlerin denenmesinde bir pilot bölge olarak kullanılabileceğini belirtti.

 

Geçtiğimiz hafta KKTC’yi temsilen bilişim fuarında olduklarını hatırlatan Bakan Atun, bilişim firmalarının günlük kullandığımız iletişim araçlarına yazılım yazar hale gelmesinin büyük bir gurur kaynağı olduğuna dikkat çekti.Bakanlığının bilişim sektörüne her zaman büyük önem ve destek verdiğini ifade eden Atun, GSM firmalarının ürettikleri teknoloji kadar sağladıkları imkan ve istihdamlarla da ülkeye büyük katkıları olduğunu söyledi. Atun, Karas’a yeni görevinde başarılar diledi.

 

Telsim’in yeni Genel Müdürü Rasim Karas da kabulde yaptığı konuşmada, GSM sektöründe olduklarını ve insanların her an ihtiyaç duyabilecekleri bir konumda önemli bir hizmet verdiklerini söyledi.Bağlı bulundukarı Vodafone firmasının bütün dünyada hizmet veren bir kuruluş olduğunu söyleyen Karas, KKTC’nin kendileri için çok büyük önem taşıdığını belirtti. Bu anlamda yatırıma ve istihdama büyük önem verdiklerini söyleyen Karas, amaçlarının elde ettikleri kazancı, Kıbrıs Türk halkına sosyal sorumuluk projeleri ile geri vermek olduğunu belirtti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık