Ana Sayfa Yurt Av değil katliam

Av değil katliam

Biyologlar Derneği, Kanlıköy Göleti’nde gayrı yasal avcılığın devam ettiğini, bugünkü avda gölet yanında vurulması yasak bir kuşun vurularak öldürüldüğünü belirterek, sözkonusu avcıyı tanıyanların polise ihbar etmesini istedi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 12:17
Av değil katliam

Biyologlar Derneği, Kanlıköy Göleti’nde gayrı yasal avcılığın devam ettiğini, bugünkü avda gölet yanında vurulması yasak bir kuşun vurularak öldürüldüğünü belirterek, sözkonusu avcıyı tanıyanların polise ihbar etmesini istedi.Biyologlar Derneği Yönetim Kurulu adına Niyazi Türkseven tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün gölete 500 metreden daha az yaklaşılarak vurulması yasak olan yırtıcı kuşun bir el ateş edilerek kendini bilmez bir avcı tarafından vurulduğu, dernek üyeleri tarafından uyarılan avcının korkup olay yerinden kaçmayı başardığı ifade edildi.“Avcı”nın kaçarken çekilen fotoğrafını da basına dağıtan ve konunun Alo 140 ihbar hattına ile polise bildirildiğini belirten Tükseven, daha av sezonu öncesinde Kanlıköy Göleti’nde kaçak ve yasak avın her yıl yapıldığı konusunda Polis Genel Müdürlüğü’ne yazılı ihbarda bulunduklarını ve etkin önlemlerin alınması gerektiği konusunda uyarılarda bulunduklarını anımsattı.Türkseven şunları kaydetti:


“Ne yazık ki bu av sezonunda birçok yılan ve yırtıcı kuş bilinçsizce vurularak öldürülmüştür.

 

Bu güne kadar suç işleyenler adalete teslim edilmediğinden kendini bilmez avcılar cesaretle av değil, katliam yapmaktadır. Bunun önüne geçmek için derneğimiz ava kapalı bölgede vurulması yasak olan kuşu vurarak öldüren bu sözde avcıyı tanıyanların polise ihbar etmesini talep etmektedir. Gerçek avcıların ve doğaseverlerin bu konuda yardımcı olacağı ve yapanın yanına kalmayacağını umut ederiz. “


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık