Ana Sayfa Yurt Av. Ulunay: "UBP Genel Başkanı Küçük, görevinin başındadır"

Av. Ulunay: "UBP Genel Başkanı Küçük, görevinin başındadır"

UBP kurultayıyla ilgili davalarda Küçük’ün avukatlığını yürüten Ergin Ulunay, Yargıtay olarak oturan Yüksek Mahkeme’nin bugünkü kararının, “Küçük’ün UBP Genel Başkanı seçildiği, göreve başladığı ve halen Genel Başkan olduğunun teyidi olduğunu” belirtti.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2012 Cuma 20:03
Av. Ulunay:

Ulusal Birlik Partisi (UBP) kurultayıyla ilgili davalarda İrsen Küçük’ün avukatlığını yürüten Ergin Ulunay, Yargıtay olarak oturan Yüksek Mahkeme’nin bugünkü kararının, “Küçük’ün UBP Genel Başkanı seçildiği, göreve başladığı ve halen Genel Başkan olduğunun teyidi olduğunu” belirtti.

 

Ulunay, akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada, Yüksek Mahkeme kararını yorumladı.

 

“KARARIN ANLAMI...”


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin ara emrine karşı yaptıkları istinafın kararının bugün Yüksek Mahkeme’de okunduğunu kaydeden Avukat Ulunay, şunları ifade etti:

 

“Yüksek Mahkeme, ara emrinin divan kararının icrasını durduran kısmını iptal etmiştir. Bunun anlamı İrsen Küçük beyin UBP Genel Başkanı seçildiğini ve göreve başladığını ve halen Genel Başkan olduğunu teyit edildiğidir.

 

Ayrıca Yüksek Mahkeme, parti içi hukuk yollarının tüketilip tüketilmediğinin kararının alt mahkeme tarafından verilebileceğini, keza, tüzük maddelerinin de alt mahkemede yorumlanacağını açıkladı. Yüksek Mahkeme kararı, ayrıca alt mahkemenin sadece divan kararının geçerliliğini veya geçersizliğine karar verebileceğini, bunun dışında hiç bir emir verilemeyeceği doğrultudadır. Yani alt mahkemenin ikinci tur yapılması emrini veremeyeceği doğrultusundadır. Kısacası UBP Genel Başkanı görevinin başındadır. Davanın esasının dinlenmesine de 27 Aralık’ta başlanacaktır.”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık